Novak Đoković - Sputnik Srbija

Đokovićev jači trening na startu Rolan Garosa!

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, imao je jači trening u prvom kolu Rolan Garosa protiv japanskog rivala Jošihita Nišioke koga je savladao u maksimalna tri seta, 6:3, 6:1, 6:0 za tačno dva sata igre.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Đoković će se u drugom kolu sastati sa boljim iz duela između Aleksa Molčana, koga trenira njegov bivši saradnik Marijan Vajda, i Federika Korije.
Đoković je imao poteškoće na startu meča, trebalo mu je vremena da se navikne na uslove u Parizu, a žalio se i na vlažnost vazduha zbog koje mu je reket klizio iz ruke, što je potom rešeno navlačenjem krova na teren.
Novak je spasao čak tri brejk lopte u prvom gemu, ali je do šestog uspeo da pronađe ritam, napravi brejk, a posle propuštene brejk i set prilike u osmom, prvi set je završio u devetom gemu.
Briljantno je Đoković zaigrao u drugom setu, delovalo je da ide ka 6:0, ali je Japanac uspeo da napravi jedan brejk i produži set, ali samo za jedan gem, što nije bio slučaj u trećem gemu.
Meč ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu.
23:00 23.05.2022
6:3, 6:1, 6:0 – Kraj! Pobeda Đokovića!
Jači trening za najboljeg tenisera sveta, ali i odlična provera za dalje izazove u Parizu!
22:57 23.05.2022
6:3, 6:1, 5:0 – Rutinski!
Gem do pobede!
22:54 23.05.2022
6:3, 6:1, 4:0 – Novi brejk!
Stekao je Đoković novu brejk priliku, napao je mrežu, ali je usledio promašaj za izjednačenje.
Usledila je nova brejk šansa i ponovo je Nišioka bio spreman da odgovori na svaki izazov.
Greška simpatičnog Japanca je dala novu priliku Đokoviću, ali se ponovo isprečila mreža.
Od naredne brejk šanse nije bilo odbrane!
22:45 23.05.2022
6:3, 6:1, 3:0 – Novak jači od brejk prilika!
Nišioka je stigao do brejk prilike , ali nije bilo odbrane od brutalnog Đokovićevog forhenda za izjednačenje.
Dobar servis mu je omogućio prednost, propustio je lošim prilaznim forhendom pogodivši mrežu, ali je sa dva poena rešio gem.
22:38 23.05.2022
6:3, 6:1, 2:0 – Brejk!
Đoković vodi sa 2:0 u trećem setu!
22:29 23.05.2022
6:3, 6:1 – I drugi set za Đokovića!
Nišioka se probudio posle brejka, spasao je jednu set loptu na svoj servis, ali je Đoković stekao i drugu fenomenalnim drop udarcem.
Iskoristio je i vodi sa 2:0!
22:25 23.05.2022
6:3, 5:1 – Šok za Đokovića!
Brejk za Japanca!
22:20 23.05.2022
6:3, 5:0 – Briljantno!
Japanac je van kontrole, Đoković je stekao nove dve brejk lopte, iskoristio je već prvu!
22:18 23.05.2022
6:3, 4:0 – Furija!
Novak vodi 4:0!
22:13 23.05.2022
6:3, 3:0 – Dupli brejk!
Zamalo da Novak iskoristi prvu brejk loptu, dobio je odmah i drugu, a zatim i treću posle malog auta za Nišioku.
To je bilo dovoljno za novi brejk!
22:07 23.05.2022
6:3, 2:0 – Đoković urliče, publika negoduje!
Novak se namučio da odbrani brejk, Nišioka je stizao do izjednačenja i produžavao je gem, a stigao je i do prilike da vrati brejk, odličnim kombinacijama i sjajnim bekhendom koji Novak nije uspeo da stigne.
Đoković je reagovao na pravi način i posle narednog poena se „probudio vuk“, što se nije svidelo navijačima.
Novak nije reagovao na to, osvojio je naredni poen za još jači urlik i 2:0!
21:59 23.05.2022
6:3, 1:0 – Odmah brejk!
Sjajna igra Đokovića u prvom gemu drugog seta i odmah brejk!
21:53 23.05.2022
6:3 – Set za Đokovića!
Sada nije bilo odbrane...
21:50 23.05.2022
5:3 – Novak propustio set loptu!
Imao je Đoković priliku da završi set, ali se Japanac odbranio.
21:42 23.05.2022
5:2 – Još gem!
Sjajni Nišioka se ne predaje, Đoković je bio na korak od završetka gema, ali je Japanac briljantno stigao drop udarac i upisao poen.
Urlikom je Novak proslavio pogođenu liniju, a aplauzom i fenomenalan ritern Nišioke u narednom poenu.
As je Đokoviću doneo prednost, forhend mu je oduzeo, novi dobar početni udarac vratio, a očajan smeč ponovo anulirao dobru igru.
Dobra dva poena su bila dovoljna za potvrdu brejka.
21:35 23.05.2022
4:2 – Konačno!
Brejk Đokovića!
21:28 23.05.2022
3:2 – Siguran gem za Đokovića
Bez većih poteškoća Novak je dobio treći gem u setu.
21:25 23.05.2022
2:2 – Japanac odbio Novakov nalet
Dva poena za Đokovića na servis Nišioke, ali je potom izbacio dve loptice u aut što je značilo i izjednačenje.
Nišioka je smeč udarcem pogodio liniju, a as udarcem završio gem za 2:2.
21:20 23.05.2022
2:1 – Novak ima „pogled“!
Pogled koji znamo kako izgleda – i vodi sa 2:1.
21:15 23.05.2022
1:1 – Lak gem za Janapca!
Lagano je Nišioka stigao do prvog gema u setu.