Fudbaleri Crvene zvezde - Sputnik Srbija

Zvezda je šampion Srbije!

Fudbaleri Crvene zvezde su pobedom nad Voždovcem rezultatom 3:1 u poslednjem kolu plej-ofa Superlige Srbije osvojili 100. bod u prvenstvu čime su obezbedili 33. titulu nacionalnog šampiona. Istovremeno Partizan je savladao Radnički iz Niša sa 2:0, ali to nije bilo dovoljno za veliki preokret.
Zvezda je u poslednje kolo ušla sa dva boda više u odnosu na Partizan i bio joj je dovoljan i remi za titulu zbog boljeg međusobnog skora sa večitim rivalom, ali izabranici trenera Dejana Stankovića ništa nisu prepustili slučaju.
Zvezda je do vođstva na svom stadionu stigla u 40. minutu preko Aleksandra Kataija, u 54. je Mirko Ivanić povisio prednost, a Nemanja Milojević je u 67. uneo neizvesnost i zatresao mrežu Milana Borjana.
Golman Zvezde je u 92. minutu odlučio da šutira penal koji je dodeljen njegovom timu, bio je precizan i postavio je konačnih 3:1, za titulu Zvezde.
Sa druge strane, utakmica na stadionu u Humskoj je, iako je startovala u istom terminu, završena desetak minuta kasnije zbog velikog prekida na kraju prvog poluvremena, kada je došlo do koškanja igrača i stručnog štaba Radničkog sa arbitrima.
Razlog tome je dosuđeni penal za Partizan u nadoknadi vremena koji je realizovao Rikardo Gomeš, a konačnih 2:0 za crno-bele postavio je autogolom igrač Nišlija Basile Jamkam.
Ipak, priliku za slavlje su dobili igrači Radničkog pošto su uspeli da ostanu na četvrtom mestu tabele koje vodi u kvalifikacije za Ligu konferencije.
Tokove mečeva ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:36 22.05.2022
90’ – Kraj! Zvezda je šampion!
Utakmica je završena sa 3:1, a Partizan je pobedio sa 2:0.
20:25 22.05.2022
90+1’ – Borjan potvrđuje pobedu Zvezde!
Golman crveno-belih je postigao gol iz penala za 3:1!
20:07 22.05.2022
67’ – Partizan vodi 2:0!
Autogol fudbalera Radničkog, Jamkam je loše reagovao, Partizan vodi 2:0!
20:04 22.05.2022
67’ – Voždovac se vraća u igru!
Gol za 2:1, strelac je Nemanja Milojević!
19:48 22.05.2022
53’ – Ivanić! 2:0 za Zvezdu!
Zvezda duplira prednost preko Mirka Ivanića i vodi sa 2:0!
19:44 22.05.2022
48’ – Šansa za Voždovac!
Ipak, ostaje 1:0 za Zvezdu.
19:29 22.05.2022
45+11’ – Konačno!
Kraj poluvremena u Humskoj...
19:24 22.05.2022
Poluvreme na „Rajku Mitiću“, haos u Humskoj!
Dok su igrači Zvezde i Voždovca na odmoru, potpuni haos se događa u Humskoj gde igrači i stručni štab Radničkog demonstriraju zbog dosuđenog penala za domaće oko koga nije bilo nikakve dileme.
Arsić iz Radničkog je dobio crveni karton, nastavljeno je sa sukobima i igrača na terenu, a poluvreme je nastavljeno i preko 50. minuta!
19:21 22.05.2022
45+2’ – Gol! Vodi Partizan!
Rikardo Gomeš je realizovao penal za svoj 29. gol u sezoni!
19:13 22.05.2022
39’ – Gol! Vodi Zvezda!
Katai za vođstvo Zvezde!
19:07 22.05.2022
34’ – Velika šansa za Ohija!
Najbolja prilika za Zvezdu, ali Ohi nije uspeo da plasira loptu u mrežu.
19:02 22.05.2022
30’ – Pola sata bez golova
Zvezda ima dominaciju protiv Voždovca, ima i dva udarca u okvir gola, ali toliko imaju i gosti.
Sa druge strane Topčiderskog brda Partizan ima jedan šut u okvir gola i to iz drugog minuta, Radnički je bezopasan.
0:0.
18:44 22.05.2022
10’ – Zvezda plete mrežu i promašuje priliku!
Velika šansa za Zvezdu, Ohi je pronašao Kataija, a desetka Zvezde je bila zamalo neprecizna.
18:35 22.05.2022
2’ – Odmah šansa za Partizan!
Marković je imao veliku šansu, ali je šutirao pravo u golmana Radničkog.
18:31 22.05.2022
Partizan bez Natha i Jojića
18:30 22.05.2022
Zvezda je u najjačem sastavu
18:23 22.05.2022
Dobro došli!
Pratićemo uživo dešavanja u poslednjem kolu Superlige Srbije koje će odlučiti prvaka države.
Kandidati su Crvena zvezda i Partizan, crveno-beli igraju protiv Voždovca, a Partizan protiv Radničkog.