Dončić je stigao sa druge planete, ali nije slavio – Kari vodio Golden Stejt do nove pobede

© AP Photo / Jed JacobsohnLuka Dončić Stef Kari
Luka Dončić Stef Kari - Sputnik Srbija, 1920, 21.05.2022
Ekipa Golden Stejta savladala je i u drugoj utakmici finala Zapadne konferencije Dalas Maverikse rezultatom 126:117 (25:32, 33:40, 25:13,43:32). Iako je Luka Dončić odigrao maestralnu partiju i vodio Dalas do prednosti u prva dva poluvremena, sa druge strane bio je nezaustavljiv Stef Kari.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Samouvereno i spremno za preokret su ušli košarkaši Dalasa u drugu finalnu utakmicu Zapadne konferencije, a odličan početak ogledao se i u rezultatu.
Rešeni da se „osvete“ Maveriksi su u prvoj četvrtini došli do razlike od plus pet koju su u narednim minutima uvećali i na plus 16.
Evidentno se Golden Stejt mučio, a Dalas delovao ubedljivije jer je posle prve deonice imao 32:25.
Još furioznije je Dalas pristupio drugoj četvrtini, imali su bolji procenat za tri poena, kao i procenat šuta iz igre.
Sredinom druge deonice Maveriski su imali i plus 19, ali su na pauzu otišli sa 40:33.
Novo poluvreme donela je i stari Golden Stejt koji se razbudio i odlučno krenuo da se vraća u utakmicu.
Najpre je odbrana radila dobar posao i zaustavila furiozne napade Dalasa, što dokazuju i čak 13 defanzivnih skokova.
Maveriksi su imali tri izgubljene lopte i delovali potpuno drugačije nego u prvom poluvremenu pa je Golden Stejt uspeo da dobije četvrtinu 25:13.
Nešto bolje igrao je Dalas u poslednjih deset minuta, ali je razigran dovoljno bio sjajan Stef Kari da dovede Golden Stejt do preokreta i prednosti na kraju poslednje deonice 43:32.
Dalas je odigrao jednu od boljih utakmica, predvođen gotovo kao i uvek maestralnim Lukom Dončićem koji je pogađao i sa pola terena i došao do 42 poena, pet skokova i osam asistencija.
Imao je pomoć u vidu Džejlena Bransona koji je upisao 31 poen uz sedam skokova i pet asistencija.
Međutim, najveći Dalasov problem bio je nezaustavljivi Stef Kari koji je prevodio Golden Stejt sa 32 poena, osam skokova i pet asistencija.
Voriorsi vode u 2:0 posle druge finalne utakmice.
Srpski košarkaš Nikola Milutinov u dresu CSKA - Sputnik Srbija, 1920, 20.05.2022
Armejci udarili jako, Milutinov odličan - Zenit nije imao šanse
Edin Avdić i Nenad Kostić, komentatori „Arene sport“ - Sputnik Srbija, 1920, 20.05.2022
Podkast
Edin i Kole: Očekujte neočekivano u majskom košarkaškom ludilu | Miljanov korner