Olga na korak od Rolan Garosa!

© Tanjug / TENISKI SAVEZ SRBIJETeniserka Olga Danilović
Teniserka Olga Danilović - Sputnik Srbija, 1920, 18.05.2022
Olga Danilović, srpska teniserka, plasirala se u finale kvalifikacija za Rolan Garos savladavši Simonu Valtert posle tri seta i preokreta – 4:6, 7:6, 6:3.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Olgu u finalu čeka Viktorija Tomova iz Bugarske, 113. teniserka sveta, koja je prethodno eliminisala Ruskinju Marinu Melnikovu.
Duel polufinala kvalifikacija između Danilovićeve i Valtertove trajao je čak 137 minuta i rešen je posle preokreta.
Olga je izgubila prvi set sa 6:4, uprkos brejku na startu meča i vođstvu od 2:0.
Srpska teniserka je u osmom i desetom gemu dozvolila rivalki da napravi brejkove, tako preokrene rezultat i osvoji prvi set.
U drugom su rivalke razmenile po dva brejka sve do taj-brejka, Danilovićeva je povela sa čak 6:1, ali je iskoristila tek treću priliku da završi set.
Treći set je obeležio festival brejkova, Danilovićeva se bolje snašla u takvom ritmu duela i rešila je meč u odlučujućem periodu sa 6:3, realizovavši prvu meč loptu.
Ranije je plasman u finale kvalifikacija obezbedila i Aleksandra Krunić.