Filip Kostić - Sputnik Srbija

Kostić „osvetio“ Zvezdu posle penala – pehar Lige Evrope ide u Frankfurt!

Filip Kostić, reprezentativac Srbije, osvojio je titulu šampiona Lige Evrope pobedom Ajntrahta iz Frankfurta nad Rendžersom, ekipom koja je prethodno eliminisala Crvenu zvezdu, posle boljeg izvođenja penala jer je nakon 120 minuta igre rezultat bio 1:1.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Upravo je Kostić zaslužan što je Ajntraht uopšte stigao do penala jer je u drugom poluvremenu briljantno asistirao za izjednačujući pogodak, pošto je tim iz Škotske prvi stigao do vođstva u finalu.
Penali su na kraju bili lutrija koja je pripala ekipi iz Frankfurta, Kostić je potvrdio preokret na 4:3 posle promašaja Ramzija, a Ajnhtraht je na kraju slavio rezultatom 5:4.
Ekipa iz Frankfurta je u utakmicu ušla kao konkurentniji rival, napadala je organizovano i fokusirano, do 20. minuta je imala pet udaraca u gol rivala, ali je golman Megregor bio na visini zadatka, kao i uopšte tokom cele sezone Lige Evrope.
Vredi istaći da je prvo poluvreme obeležila pauza od gotovo šest minuta kada je povredu glave doživeo kapiten Ajntrahta Rode, posle duela sa protivničkim igračem Lundstramom i neopreznog starta đonom kopačke koji sudija Vinčić nije sankcionisao ni žutim kartonom.
Prvi šut za Rendžers tek u 26. minutu upisao je Aribo, a šest minuta kasnije veliku priliku za rivala imao je Filip Kostić, posle munjevitog trka uz levu aut liniju.
Do kraja poluvremena više prilika su imali Škoti, polako su preuzimali inicijativu, bili strpljivi i to im se isplatilo u 57. minutu.
Aribo je iskoristio potpunu konfuziju u redovima Ajntrahta, izašao je usamljen pred golmana i rutinski poslao loptu u mrežu.
Svega dva minuta kasnije fudbaleri nemačke ekipe su tražili penal, nisu ga dobili, a veliku priliku za izjednačenje propustio je Kamada u 67. minutu , lobovavši golmana rivala, ali i prečku.
Konačno, gol za Ajntraht pripremio je Kostić, u 69. minutu je sa levog boka uputio fenomenalan oštar centaršut pravo u srce kaznenog prostora gde je Bore bio spreman za reakciju i pogodak za 1:1.
Viđeno je nekoliko poluprilika na obe strane do 80. minuta, tako se nastavilo i u preostalom vremenu, Kamara i Sakala su bili veoma opasni po gol Ajntrahta, ali njihovi pokušaji nisu imali dovoljnu oštrinu.
Frankfurt je mirno gradio akcije, bar je to pokušavao, Rendžers je čekao greške i prilike za kontranapad, ali se rezultat nije promenio posle odigranih više od stotinu minuta fudbala pa su usledili produžeci.
Deset minuta produžetka je proteklo uz dve prilike za Ajntraht, ali je obe Basi osujetio i sačuvao mrežu svoje ekipe, a obe su mirovale i do kraja prvih 15 minuta dodatnog vremena za igru.
Za svega minut videli smo dve prilike na obe strane, akteri su bili Barišić i Hrustić, ali neuspešno i promene rezultata nije bilo, a zatim je Knauf žestoko iznervirao saigrače jer je bio sebičan u kaznenom prostoru Rendžersa.
U 112. minutu Kostić je želeo da proigra Kamadu, Japanac je pao posle duela sa Basijem, ali sudija Vinčić nije želeo da reaguje – nije ni imao razloga za to, a posle svega usledilo je još nekoliko dobrih udaraca sa obe strane, pre nego što se ušlo u poslednjih pet minuta drugog produžetka.
Spektakularnom odbranom Trap je sačuvao nemački tim od gola, Kent je imao praznu mrežu posle dobre akcije, ali je iskusni golman podmetnuo nogu i u 118. minutu zadržao nerešen rezultat za svoju ekipu, što je značilo da će pobednika odlučiti penali.
Serija se prelomila u momentu kada je Ramzi stao pored bele tačke, Trap je odbranio taj udarac, Kostić je zatim povisio na 4:3, a Bore je označio kraj odličnim udarcem za 5:4.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
23:41 18.05.2022
120’ – Penali!
23:40 18.05.2022
120+1’ – Ponovo Trap!
Tavernije je lepo izveo slobodan udarac, ali je golman ponovo bio na pravom mestu!
23:38 18.05.2022
118’ – Kakva odbrana Trapa!
Kent je imao prazan gol, ali je Trap kretnjom prema lopti uspeo da sačuva svoju mrežu!
Ogromna šansa za Rendžers, ali ostaje 1:1!
23:34 18.05.2022
114’ – Jakić!
Topovski udarac desnom nogom sa dvadesetak metara, ali tik iznad prečke.
23:33 18.05.2022
113’ – Siguran Trap!
Kent je raspalio po lopti, ali je golman bio na visini zadatka.
23:31 18.05.2022
112’ – Vinčić je ostao nem!
Kostić je centrirao, Kamada je pao u kaznenom prostoru, ali sudija Vinčić nije želeo da reaguje.
Ostaje 1:1.
23:26 18.05.2022
106’ – Hrustić!
Sjajan udarac igrača koji je tek ušao u igru za Ajntraht, ali je lopta prošla pored leve stative.
23:25 18.05.2022
106’ – Barišić!
Sjajan udarac fudbalera Rendžersa, ali je lopta išla pravo u Trapa.
23:21 18.05.2022
105’ – Kraj prvog produžetka!
I dalje je 1:1.
23:15 18.05.2022
100’ – Opet Basi odličan!
Knauf je proleteo po desnoj strani, ali je Basi pronašao način da ga sustigne i omete pri šutu.
23:10 18.05.2022
95’ – Bore propustio šansu!
Basi se okliznuo, omogućio Boreu da se zaleti ka golu, ali je otišao previše udesno i Basi je uspeo da ispravi grešku.
23:00 18.05.2022
90’ – Produžeci!
22:55 18.05.2022
90’ – Igraće se još pet minuta
Nerešeno je, 1:1.
22:53 18.05.2022
89’ – Kostić!
Sjajan udarac Kostića sa levog boka, zamalo neprecizan.
22:51 18.05.2022
86’ – Da li se bližimo produžecima?
Rivali ne deluju sposobno da postignu gol do kraja regularnog dela meča.
22:42 18.05.2022
76’ – Loš Hauge...
Kao da se iznenadio fudbaler Ajntrahta što je dobio loptu za šut i poslao je preko gola.
Ostaje 1:1.
22:34 18.05.2022
69’ – Izjednačenje!
Bore je izjednačio rezultat na 1:1 posle briljantnog centaršuta Kostića sa levog boka!
22:32 18.05.2022
67’ – Kakva šansa!
Kamada je zamalo iskoristio grešku odbrane Rendžersa, pokušao je da lobuje golmana Megregora, ali je bio neprecizan.
22:24 18.05.2022
59’ – Nema penala!
Svega dva minuta posle gola Ajntraht je tražio penal posle intervencije Ariba u kaznenom prostoru, ali bez uspeha.
Ostaje 1:0 za Rendžers!
22:22 18.05.2022
57’ – Gol za Rendžers!
Šok! Aribo je iskoristio grešku odbrane Ajntrahta i zatresao mrežu!
Rendžers vodi 1:0!