Šokantni poraz Nadala u Rimu – Novaku očišćen put!

© AP Photo / Mark J. TerrillRafael Nadal u Indijan Velsu
Rafael Nadal u Indijan Velsu - Sputnik Srbija, 1920, 12.05.2022
Španski teniser Rafael Nadal eliminisan je u osmini finala Mastersa u Rimu od Denisa Šapovalova rezultatom 6:1, 5:7, 2:6.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Iako se očekivao polufinalni duel Novaka Đokovića i Nadala u Rimu, spektakla neće biti jer je Španac poražen.
Posle skoro tri sata borbe Rafael Nadala eliminisan je na omiljenoj podlozi na Mastersu u Rimu i to u osmini finala.
Sve je išlo po planu za španskog tenisera koji je briljirao u prvom setu. Nadal je Šapovalovu dopustio samo jedan gem za 40 minuta igre.
Međutim, morao je Španac da zna da mu je Šapovalov često bio nezgodan protivnik što je Denis dokazao u drugom setu.
Nije se ustručavao i povukao, napao je bivšeg broja jedan i ključnim brejkom u dvanaestom gemu izjednačio na 1:1 u setovima.
Umeo je Rafa da se vraća posle izgubljenih setova i na startu trećeg, delovalo je da će ponovo uspeti da vrati igru iz prvih 40 minuta meča.
Uzeo je brejk, ali onda je potpuno potonuo!
Šapovalov se vratio već u narednom gemu, a to mu nije bilo dovoljno pa je u šestom gemu napravio i drugi brejk.
Dve meč lopte imao je Denis na servis Nadala koje nije iskoristio, ali Rafa nije onaj stari, dozvolio je i treću šansu koju Šapovalov nije mogao da ispusti.
Nadalov poraz u Rimu veliko je iznenađenje jer je u „večni grad“ stigao da brani titulu i to potencijalnu 11. na tom mestu.
Ostao je Nadal i bez titule, ali i bez četvrtfinala što se poslednji put dogodilo davne 2008. godine.