Zvezdina predstava i osam golova za finale Kupa

© Foto : FK Crvena zvezdaFudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža
Fudbaleri Crvene zvezde protiv Kluža - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2022
Fudbaleri Crvene zvezde savladali su ekipu Novog Pazara u polufinalu Kupa rezultatom 8:0, i to sa pet postignutih golova u prvih 23. minuta utakmice.
Zvezda je furiozno ušla u utakmicu, veliku priliku je imao Milan Pavkov u uvodnim minutima, a potom je usledila kanonada.
Katanac je otključao El Fardu Ben u šestom minutu, nakon što je Pavkov poslao loptu a Ben bio brži od golmana.
Već u 12. minutu prednost je bila uvećana jer je Vahid Zimonjić igrao rukom i Zvezda je posle provere dobila priliku za šut sa bele tačke, a Ohi je bio precizan i pogodio za 2:0.
Samo tri minuta kasnije u strelce se upisao Milan Pavkov, pet minuta kasnije Ohi je ponovo postigao gol, a „petardu“ je kompletirao Mirko Ivanić u 23. minutu.
Mirno su crveno-beli nastavili sa igrom do kraja prve deonice igre, a Novi Pazar je potpuno stao.
U drugom poluvremenu Dejan Stanković napravio je trostruku izmenu. Umesto Milana Rodića, Slavoljuba Srnića i Ohija Omoižuanfoa ušli su u igru Nikola Stanković, Andrija Radulović i Nemanja Motika.
Potpunu dominaciju u igri Zvezda je pokazala i šestim golom! Kristijano Pićini iznudio je novi penal, a priliku da se upiše u strelce dobio je mladi Nikola Stanković koji nije izneverio poverenje.
Stanković je u igru uveo i mladog Petra Stanića koji je u 82. minutu postigao sedmi gol za crveno-bele.
Zvezdina predstava se tu nije završila jer je u 88. minutu pobedu od 8:0 zaokružio Stanković.
Sa osam golova Zvezda je obezbedila plasman u finale Kupa Srbije gde je čeka večiti rival, ekipa Partizana koja je prethodno sa 2:1 pobedila Vojvodinu.