- Sputnik Srbija, 1920
RUSIJA
Najnovije vesti, analize i zanimljivosti iz Rusije i Zajednice nezavisnih država

Nemačko Ministarstvo ekonomije: „Severni tok 2“ je mrtav

© Sputnik / Dmitriй Lelьčuk / Uđi u bazu fotografijaCevi gasovoda "Severni tok 2"
Cevi gasovoda Severni tok 2 - Sputnik Srbija, 1920, 11.05.2022
Pratite nas
Projekat „Severni tok 2“ je nakon početka ruske specijalne operacije u Ukrajini faktički mrtav, izjavila je portparolka nemačkog Ministarstva Anike Ajhorn.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

„Prošle nedelje smo prilagodili isporuke iz Norveške i Holandije. Možemo da ih povećamo u dogovoru sa tim partnerima. 'Severni tok' je zaista mrtav", odgovorila je ona na pitanje novinara da li je moguće aktivirati gasovod za kompenzaciju deo prekinutih isporuka preko teritorije Ukrajine.

Ministarka je istakla da je snabdevanje Nemačke gasom stabilno.
„Skladišta gasa se stalno pune. Trenutno je popunjeno 38,6 odsto. Ovde vidimo dalji rast“, dodala je Ajhornova.
Istovremeno, navela je da je količina gasa koji stiže u Nemačku preko Ukrajine smanjena za skoro 25 odsto za dan.
„Naftogas Ukrajine“ saopštio je u utorak da više nije odgovoran za transport gasa na teritorijama koje nisu pod kontrolom Kijeva, nazvavši to „višom silom“. A „Operator GTS Ukrajine“ je najavio od 11. maja prekidanje tranzita preko čvorišta „Sohranovka“ i kompresorske stanice „Novopskov“, koje su pod kontrolom ruskih snaga (na teritoriji LNR), navodno zbog više sile. Takođe je istaknuto da skoro trećina tranzita gasa iz Rusije u Evropu (do 32,6 miliona kubnih metara dnevno) prolazi kroz „Novopskov“.
Posle početka specijalne vojne operacije za denacifikaciju i demilitarizaciju Ukrajine, zapadne zemlje pojačale su sankcioni pritisak na Moskvu. Pre svega restriktivne mere su uticale na bankarski sektor i isporuke visokotehnoloških proizvoda. Mnogi brendovi objavili su o povlačenju iz Rusije.
Kremlj je ove mere nazvao ekonomskim ratom, ali je naglasio da je Rusija bila spremna za takav razvoj događaja. Banka Rusije preduzima mere za stabilizaciju situacije na deviznom tržištu; plaćanja za isporuku gasa neprijateljskim zemljama prebačena su u rublje. Osim toga, Vlada je pripremila plan za suprotstavljanje restriktivnim merama koji obuhvata oko sto inicijativa. Iznos njegovog finansiranja iznosiće oko trilion rubalja.
Sankcioni pritisak na Moskvu već se preokrenuo u ekonomske probleme za Sjedinjene Američke Države i Evropu, uzrokujući ozbiljno povećanje cena goriva i hrane.
Cevi gasovoda Severni tok 2 - Sputnik Srbija, 1920, 04.05.2022
RUSIJA
Nemačke vlasti pozvale da se raspusti fond podrške „Severnom toku -2“
Sve vesti
0
Da biste učestvovali u diskusiji
izvršite autorizaciju ili registraciju
loader
Ćaskanje
Zagolovok otkrыvaemogo materiala