Partizan i Budućnost - Sputnik Srbija

Partizan serijama savladao Budućnost!

Košarkaši Partizana savladali su Budućnost u prvoj utakmici plej-of serije polufinala ABA lige rezultatom 82:66 i nedostaje im jedan trijumf za plasman u finale.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Partizan je do pobede došao igrom u serijama, u tri navrata je ekipa trenera Željka Obradovića postizala poene u nizu i sprečavala rivala da odgovori što je rezultiralo nedostižnom razlikom za tim Aleksandra Džikića.
Ipak, nije izgledalo da će biti lako za Partizan pred svojim navijačima, naročito posle početka utakmice, prve takmičarske od šokantnog ispadanja od Burse u premijernom meču nokaut faze Evrokupa.
Partizan je očajno startovao duel, dozvolio je, kao što to radi tokom cele sezone, rivalima da imaju slobodne igrače na liniji za tri poena, a u napadu nisu imali pravu organizaciju i gubili su sa 7:2 posle tri minuta igre.
Ulazak Avramovića je trebalo da donese bolju taktiku, ali se to nije dogodilo, Partizan je bio u zaostatku, ali je Ledej sa dve trojke uspeo da vrati „crno-bele“ u egal.
Do prvog vođstva Partizan je stigao sjajnom akcijom Trifunovića za koš i faul, a Panter je trojkom povisio na šest poena razlike na minut do kraja prve deonice za seriju od 14:2.
Budućnost nije dozvolila domaćima da naprave veću distancu i uvodni kvartal je završen sa 18:15 za Partizan.
Usledila je serija od 11:0 Partizana, četiri minuta Budućnost nije upisala poene i našla se u velikoj krizi, dok je Obradovićeva ekipa briljirala u odbrani, kako pod obručem, tako i u polju a iz toga su sledili laki poeni.
Delovalo je da Partizan može i do 20 poena viška, ali su Kobs i Peri uspeli da zaustave stihiju pa se na poluvreme otišlo sa 41:28 za domaći sastav.
Partizan je nastavio sa dobrom igrom i na startu treće deonice, kombinovali su ofanzivne akcije crno-beli, prednost držali na oko 15 poena, dok Budućnost ništa nije mogla da pogodi sa distance.
To se promenilo u nastavku, igrači gostujućeg tima su uspevali da stignu do preciznih šuteva, ali je za sve Partizan imao dogovor, pa čak i kada je razlika bivala manja od deset poena, domaći su uspevali da je vrate i ostave Budućnost na bezbednoj razdaljini.
Na 19 poena viška Partizan je odveo Zagorac, trećom velikom serijom domaćeg sastava od 10:0, koja je i stavila tačku na celu utakmicu i označila pobedu Partizana u premijernom meču polufinalne serije.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zek Ledej sa 19 poena, 13 je ubacio Kevin Panter, Matijas Lesor je ostao na 11 poena, devet skokova i šest asistencija, dok je Aleksa Avramović imao deset poena i pet dodavanja.
Na drugoj strani, Di Džej Sili je imao 16 poena, Džastin Kobs je upisao 14, a Petar Popović 12.
Naredni duel je na programu u Podgorici, u nedelju 15. maja i Partizan bi pobedom uspeo da se plasira u finale, dok bi eventualni trijumf crnogorskog tima značio i zakazivanje majstorice u Beogradu.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:43 10.05.2022
40’ – Kraj! Pobeda Partizana!
Siguran trijumf crno-belih za prednost od 1-0 u seriji.
20:33 10.05.2022
37’ – Avramović i Ledej!
Trojka i poeni sa slobodnih bacanja – Partizan vodi 77:60.
20:32 10.05.2022
36’ – Budućnost ne odustaje
Popović se razigrao i smanjio na 12 poena zaostatka, 72:60.
20:27 10.05.2022
34’ – Zagorac!
Trojka za 71:52, serijom 10:0!
20:23 10.05.2022
33’ – Partizan održava razliku
Budućnost se ponovo približila na jednocifreni zaostatak, ali su crno-beli preko Mura uspeli da se vrate na 64:52.
20:17 10.05.2022
30’ – Partizan vodi pred poslednju četvrtinu
Madar je napravio haos svojoj ekipi, ali je Partizan ipak sačuvao prednost od 61:49.
20:13 10.05.2022
29’ – Lesor!
Kakvo zakucavanje – serija 7:0 za Partizan i 59:45!
20:12 10.05.2022
28’ – Ledej ponovo!
Opet sjajna reakcija iz kontranapada i poeni za 56:45.
20:09 10.05.2022
26’ – Ledej!
Ledej je trojkom odbio nalet Budućnosti koja je smanjila na devet poena razlike.
Partizan vodi 52:40.
20:03 10.05.2022
24’ – Povreda Kobsa
Ostao je plejmejker Budućnosti je ostao na parketu posle duela sa Koprivicom.
Partizan vodi 45:32.
19:59 10.05.2022
22’ – Partizan nastavlja!
Trifunović pogađa i podiže razliku na 15 poena – 43:28.
19:43 10.05.2022
20’ – Poluvreme!
Partizan vodi sa 41:28 posle 20 minuta košarke, za šta su ključne dve poenterske serije.
19:40 10.05.2022
20’ – Obradović reaguje
Laki poeni za Kobsa su bili znak za minut odmora crno-belih.
19:38 10.05.2022
19’ – Partizan briljira!
Crno-beli vode 39:22.
19:35 10.05.2022
16’ – Partizan drži vođstvo
Prvi koš Smailagića za 33:19.
19:29 10.05.2022
14’ – Serija ide!
Avramović za 11:0 i ukupnih 29:15!
Bogdan gleda Partizan!
Bogdan Bogdanović je u hali Pionir.
19:27 10.05.2022
13’ – Erupcija!
Odbrana i sjajna akcija koju je završio Ledej zakucavanjem za seriju od 9:0 i vođstvo od 27:15!
19:25 10.05.2022
12’ – Odličan Partizan!
Partizan ima najveću razliku od početka utakmice – 25:15, posle odličnih odbrana i poena Ledeja i Avramovića.
19:21 10.05.2022
10’ – Partizan vodi!
Posle prve deonice Partizan ima 18:15, iako je u dobrom delu kvartala bio u rezultatskom zaostatku.