Spektakl u Glazgovu – Rendžers i Ajntraht u finalu Lige Evrope!

© AFP 2023 / OLI SCARFFFudbaleri Rendžersa slave gol protiv Lajpciga
Fudbaleri Rendžersa slave gol protiv Lajpciga - Sputnik Srbija, 1920, 05.05.2022
Fudbaleri Rendžers i Ajntrahta igraće u velikom finalu Lige Evrope, nakon što su eliminisali rivale – Lajpcig (3:1) i Vest Hem (1:0) – u polufinalu takmičenja. Kada je reč o Ligi konferencija, u finalu igraće Roma i Fejenord.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Rendžers – Lajpcig 3:1 (ukupno 3:2)

Na „Ajbroks“ stadionu u Glazgovu viđena je spektakularna utakmica u kojoj je domaćin nošen sjajnom podrškom sa tribina nadoknadio gol zaostatka i prošao u veliko finale.
Rendžers je fenomenalno otvorio utakmicu, te je posle samo 24. minuta na semaforu bilo 2:0.
Mrežu nemačkog kluba načeo je Tavernijer u 18. minutu.
Samo šest minuta kasnije domaćin je udvostručio prednost, strelac je bio Kamara.
Gledali smo odličan fudbal, a na poluvreme se otišlo sa dva gola prednosti domaćina.
U nastavku meča gosti iz Lajpciga bili su bolji rival, imali su više loptu u nogama, napadali su i vršili pritisak, i to im se isplatilo u 71. minutu.
Nkunku se sjajno našao u kaznenom i pogotkom je doneo eventualne produžetke ekipi.
Igrači Rendžersa su malo pali nakon primljenog gola, ali brzo su se vratili, konsolidovali su redove i u 81. minutu ponovo su došli do dva gola prednosti.
Lundstram je iskoristio odbitak u kaznenom i nije mu bilo teško da pogodi za 3:1.
Do kraja nije bilo golova i Rendžers se plasirao u finale gde će igrati protiv Ajntrahta iz Frankfurta.

Ajntraht – Vest Hem 1:0 (3:1 ukupno)

Ekipa iz Frankfurta, za koju nastupa naš Filip Kostić, ušla je sa lepom prednošću u revanš (2:1 u prvom susretu) i uspela je da materijalizuje dobar rezultat iz prvog susreta.
Nije ih poneo gol prednosti, igrali su prilično dobro, nisu dopustili protivniku da dominira, za to se pobrinuo i Kresvel koji je rano dobio crveni karton, i Ajtranth je pobedio.
Jedini strelac na utakmici bio je Santos Bore u 26. minutu utakmice.
Golu Santos Borea prethodio je crveni kartona Arona Kresvela (17. minut), pa su tako gosti iz Londona skoro 80. minuta igrali sa igračem manje.
Da sve bude još gore, u 79. viđeno je još jedno isključenje, Mojes iz Vest Hema je poslat u svlačionicu, te su gosti meč završili sa dva igrača manje.
Veliko finale Lige Evrope igra se 18. maja u Sevilji.

Liga konferencija

Kratko se osvrćemo i na treće evropsko fudbalsko takmičenje u kom su Roma i Fejenord obezbedili plasman u finale.
Vučica, ekipa Žozea Murinja, slavila je minimalnim rezultatom protiv Lestera (1:0), što im je bilo dovoljno za plasman u finale, s obzirom na nerešnih 1:1 iz prvog susreta.
Jedini gol na utakmici postigao je Tami Ejbraham u 11. minutu.
Do kraja nije bilo golova i Roma je prošla u finale gde će igrati protiv Fejenorda.
Holanđani su odoleli na gostovanju protiv Marseja, odigrali su bez golova i zahvaljujući pobedi u prvom susretu (3:2) igraće za trofej u evropskom takmičenju.
Zvezda želi kapitena Rusije – Dzjuba za napad na Ligu šampiona!