Nadal doneo sreću – Real „pregazio“ Espanjol i osvojio 35. titulu

© AP Photo / Bernat ArmangueRafael Nadal izveo početni udarac na utakmici FK Real Madrid - FK Espanjol
Rafael Nadal izveo početni udarac na utakmici FK Real Madrid - FK Espanjol - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2022
Fudbaleri Real Madrida pobedom protiv Espanjola 4:0 osvojili su 35. titulu šampiona Španije.
Kraljevski klub titulu je osigurao četiri kola pre kraja sezone.
Utakmica je počela na spektakularan način, pošto je Rafael Nadal, inače veliki navijač Real Madrida, izveo početni udarac.
Bio je ovo sjajan uvod u ono što je usledilo – ubedljivu pobedu Real Madrida i zatim proslavu 35. titule.
Igrao se 33. minut kada je Marselo asistirao Rodrigu, a ovaj udarcem u dalji ugao pogodio za 1:0.
Samo deset minuta kasnije isti fudbaler povisio je na 2:0. Gol je postignut sa slične razdaljine, s tim što je Brazilac ovoga puta šutirao u bliži ugao.
Na pauzu se otišlo sa dva gola prednosti domaćina, a u nastavku viđeno je još toliko u mreži kluba iz Barselone.
U 55. minutu Asensio je povisio na 3:0.
Konačan rezultat postavio je Karim Benzema u 81. minutu.