FMP pružio žestok otpor – Jagodić-Kuridža presudio „panterima“ /video/

© Foto : ABA liga / Budućnost VoliDžastin Kobs i Danilo Tasić – Budućnost protiv FMP
Džastin Kobs i Danilo Tasić – Budućnost protiv FMP - Sputnik Srbija, 1920, 30.04.2022
Košarkaši Budućnosti pobedili su FMP 76:70, u prvoj utakmici plej-ofa ABA lige. Ekipa iz Podgorice povela je 1-0 i deli je jedna pobeda od polufinalnog meča sa Partizanom.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Odlučujući koš postigao je Marko Jagodić-Kuridža koji je na 28 sekundi do kraja ubacio trojku za +4, 73:68.
Viđena je sjajna utakmica u „Morači“, gosti iz Železnika pokazali su odličan nivo košarke i očekivano su pružili jak otpor.
Kada je Budućnost povela devet poena na tri minuta do kraja (69:60), činilo se da će rutinski privesti meč kraju, ali pitali su se i izabranici Nenada Stefanovića.
Serijom 8:0 došli su do pola koša zaostatka, a na početku poslednjeg minuta imali su napad za izjednačenje ili vođstvo (70:68).
Nerandžić je promašio zicer, usledio je napad Budućnosti koji je Jagodić-Kuridža odlučio trojkom iz ćoška.
U pobedničkom timu Kobs je bio najefikasniji sa 18 poena, Sili je ubacio 11, a Barović i Popović devet poena.
Kod FMP-a bolji od ostalih bili su Radonjić sa 15 i Stepanović sa 13 poena.
Ranije u toku dana Cedevita Olimpija došla je do prednosti protiv Igokee.