Novak Đoković - Sputnik Srbija

Novak predao tron Rusu u Beogradu – Đoković srušen na Dorćolu

Novak Đoković, najbolji teniser sveta, izgubio je u finalu Srbija opena od Andreja Rubljova, ruskog tenisera rezultatom 2:6, 7:6, 0:6
Novak Đoković loše je počeo meč protiv Rubljova i nažalost nije uspeo da obraduje beogradsku publiku.
Borio se srpski as kao lav, ali Rus je sa druge strane mreže igrao maestralan tenis na koji Novak nije imao odgovor.
Đoković je u drugom setu igrao svoj najbolji tenis, podigao je nivo igre i doneo pravu dramu u meč.
Lomila su se koplja krajem drugog seta, ali je onda Novak u taj-brejku bio dominantniji i nije ostavio šansu Rubljovu da završi odmah meč.
Delovalo je da će srpski as dobro ući u odlučujući set, međutim telo je počeo da izdaje.
Prvi reket sveta delovao je kao da nema snage i da fizički nije spreman za šetanje i izuzetan tenis koji je priredio Rubljov.
© Sputnik / Lola ĐorđevićAndrej Rubljov
Andrej Rubljov - Sputnik Srbija, 1920, 24.04.2022
Andrej Rubljov
Treći set počeo je napeto, ali je već u drugom gemu sprečio nastavak drame Rus koji je Novaka ostavio sa nulom na kraju meča.
Novak nije uspeo, ali mu je Beograd poklonio nezaboravnu podršku i sa terena je mogao da izađe ponosan i sa blagim osmehom.
16:38 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:6 – Kraj za Novaka
Sa nulom je Novak završio ovaj set, a novi šampion Srbija opena je Andrej Rubljov.
16:34 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:5 – Novak i dalje na nuli
Ne staje Rubljov da napada, a Novak ni blizu dobrog tenisa.
16:31 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:4 – Veliki problem
Novi brejk za Rubljova! Stao je Novak i deluje da fizički ne može da se vrati u meč
16:26 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:3 – Novi gem za Rusa
Lako je Rubljov dobio gem na svoj servis i sada je Đoković u velikom problemu.
16:25 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:2 – Brejk!
Umoran je Novak i koristi te trenutke Rus. Velika borba vodila se na servis srpskog asa, ali je prvo koncentracija pala Đokoviću i Andrej je iskoristio prvu brejk loptu.
16:19 24.04.2022
2:6, 7:6 , 0:1 – Vodi Rubljov
Lomila su se koplja u prvom gemu odlučujućeg seta, ali je Rus uspeo da izmori Novaka i povede.
16:04 24.04.2022
2:6, 7:6 – Set za Novaka
1:0 – Dobar servis Novaka na startu
2:0 – Rubljov šalje loptu u aut
3:0 – Sjajan Novak napravio je dva mini brejka.
2:6, 6:6 – Taj-brejk
Došao je Đoković do brejk lopte, ali je Rubljov pronašao servis u najbitnijem trenutku. Skraćivao je Đoković poene ali je sa druge strane imao sreće jer je Andrej grešio.
Dobio je srpski as i drugu priliku za brejk, ali i na drugi servis Rubljov je odigrao hrabru i poslao snažan forhend.
Nije odustao prvi reket sveta i stigao je i do treće brejk lopte, ali još uporniji je Rus koji je zaustavio Novaka i uveo set u taj-brejk.
Odleteo je Novakov reket i zamalo povredio skupljača loptica.
15:46 24.04.2022
2:6, 6:5 – Na gem od seta
Novi sjajan gem! Svom snagom je Novak poslao forhend toliko duboko da Andrej nije uspeo da dođe do loptice. Imao je Rus brejk loptu, ali onda je srpski as odlično odservirao i poslao novi majstorski forhend.
15:39 24.04.2022
2:6, 5:5 – Đoković ispustio dve set lopte
U dramatičnom gemu Novak je došao do dve set lopte, ali je Andrej na obe odigrao maestralan tenis.
Najlepši poeni i najkvalitetniji tenis video se u ovom gemu. Iscrpne razmene i neverovatni udarci ipak su se završili u korist ruskog tenisera.
15:37 24.04.2022
Dramatičan gem u toku
Đoković nije iskoristio dve set lopte... Strašan tenis u završnici drugog seta.
Pogledajte poen na set loptu.
15:26 24.04.2022
2:6, 5:4 – gem za Đokovića!
Bilo je nezgodno, igrao se đus, 40:40, a Novak je uspeo zahvaljujući greškama protivnika uspeo da dođe do gema.
15:20 24.04.2022
2:6, 4:4 – Rus pokazuje znake nesigurnosti
Nešto teže je sada slomio otpor Novaka ruski teniser. Ipak, dovoljno je odigrao stabilno za izjednačenje.
15:16 24.04.2022
2:6, 4:3 – Ajmo!
Bez problema sada prvi reket sveta igra na svoj servis. Ima više prostora da napadne i igra duboko.
15:14 24.04.2022
2:6, 3:3 – Siguran i Rus
Forhend i dalje glavno oružje ruskog tenisera na koje Novak nema odgovor. Ponovo je egal.
15:13 24.04.2022
2:6, 3:2 – Novak ponovo vodi
Uspeo je srpski as da vrati svoj servis na dobar nivo i dođe do gema.
15:08 24.04.2022
2:6, 2:2 – Vratio se Rus
Ponovo je Andrej pronašao igru iz prvog seta i napao Novaka. Đoković pokušava na sve načine da slomi otpor ruskog igrača, izaziva na mrežu, šalje sjajne udarce, ali odličan je Rubljov.
15:01 24.04.2022
2:6, 2:1 – Andrej vraća brejk
Iako je Rubljov nesigurno ušao u gem, Novak nije uspeo dovoljno agresivno da napadne na svoj servis. Rus je dobio novu priliku za brejk i posle velikog auta vraća se Rubljov.
14:57 24.04.2022
2:6, 2:0 – Brejk za Đokovića!
Sa nulom je Novak došao do brejka! Stao je servis ruskom teniseru, ruka se stegla, a prvi reket sveta iskusno napao i odmah iskoristio šansu.
14:53 24.04.2022
2:6, 1:0 – Budi se Novak
Ništa Rus nije promenio u igri. Sve vreme agresivno napada i tera Novaka da se brani od silovitih forhenda i polu-voleja.
Ipak, odlično je srpski as gradio defanzivu i bekhendom vezao tri sjajna poena.