Najbolji teniser sveta Novak Đoković, Srbija open - Sputnik Srbija

Đoković izgubio set, pa razbio Hačanova za finale Srbija opena!

Novak Đoković, prvi reket sveta, pobedom protiv Karena Hačanova (4:6, 6:1, 6:2) plasirao se u finale Srbija opena.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Đoković će u velikom finalu turnira u Beogradu igrati protiv boljeg iz susreta Andrej Rubljov Fabio Fonjini.
Novak prošle godine nije uspeo da se plasira u finale izgubivši od Aslana Karaceva, a ovoga puta nije dozvolio isto da mu se dogodi, te će prvi put posle jedanaest godina igrati u finalu turnira u Beogradu.
Đoković je slično prethodnim mečevima započeo i ovaj – izubljenim servis gemom. Hačanov je bio raspoložen, a na to je uticao i Đoković koji mu je slao kratke lopte, čime mu je prepustio inicijativu.
Do kraja prvog seta srpski teniser nije uspeo da zapreti protivniku iz Rusije, nije imao nijednu šansu za brejk i Karen je zasluženo osvojio uvodni set, 4:6.
Drugi set bio je ključan. Novak je u četvrtom gemu oduzeo servis protivniku, u šestom je isto uradio, i ovaj period igre dobio je 6:1.
Tu je slomljen otpor protivnika. Đoković je nastavio sa furioznom igrom, dva puta je napravio brejk i u trećem setu, i rutinski je priveo meč kraju.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
16:09 23.04.2022
POBEDA!
Novak Đoković je u finalu!
16:02 23.04.2022
4:6, 6:1, 5:1 – potvrđen novi brejk
Mučio se Đoković, ali je uspeo da potvrdi brejk.
15:52 23.04.2022
4:6, 6:1, 4:1 – dupli brejk Đokovića!
Fenomenalna igra najboljeg igrača sveta!
15:47 23.04.2022
4:6, 6:1, 3:1 – Novak održava prednost brejk
Navijači iz Severne Makedonija na tribinama na Srbija openu - Sputnik Srbija
Na tribinama su navijači iz bivše Jugoslavije, na ovoj slici iz Makedonije.
15:42 23.04.2022
4:6, 6:1, 2:1 – Hačanov smanjio zaostatak
Nije dopustio Đokoviću da mu još jednom oduzme gem.
15:39 23.04.2022
4:6, 6:1, 2:0 – potvrđen brejk!
Sa tribina se ori: „Nole, Nole“. Sjajan poen za kraj gema.
15:34 23.04.2022
4:6, 6:1, 1:0 – novi brejk Novaka!
Strašan tenis najboljeg na svetu! Ponovo oduzima servis protivniku i dolazi do lepe prednosti.
15:28 23.04.2022
4:6, 6:1 – ekspresan povratak u meč!
Sjajan set srpskog tenisera. Za samo pola sata igre vraća se u meč i dolazi do izjednačenja.
4:6, 3:1 – brejk Đokovića!
Konačno! Najbolji teniser sveta podiže nivo igre, pravi brejk i diže publiku na noge!
15:11 23.04.2022
4:6, 2:1 – sjajan poen za kraj gema!
Ponovo je Hačanov pravio pritisak, ali ovoga puta Đoković se odličnom igrom u polju izvukao iz problema.
15:06 23.04.2022
4:6, 1:1 – Hačanov sa nulom
Bez izgubljenog poena do gema.
15:04 23.04.2022
4:6, 1:0 – gem za Đokovića
Dobar servis gem za srpskog tenisera. Samo jedan izgubljen poen i rutinski dobijen gem.
14:58 23.04.2022
4:6 – nije uspeo, set za Karena
Imao je brejk loptu Đoković, ali odigrao je jako pasivno, nije preuzeo inicijativu i Hačanov se izvukao.
Prvu set loptu nije iskoristio, međutim, jeste drugu i zasluženo osvaja set.
14:49 23.04.2022
4:5 – Đoković bez izgubljenog poena do gema
Ali, mora do brejka u narednom ako želi da ostane u prvom setu.
14:47 23.04.2022
3:5 – Rus ne greši
Bekhend ga sjajno služi, a to mu nije najjače oružje u arsenalu. To nam govori da igra vrhunski tenis.
Ruski teniser Karen Hačanov, Srbija open - Sputnik Srbija
14:43 23.04.2022
3:4 – Novak rutinski do gema
Očekujemo da Đoković u narednom gemu napravi pritisak i konačno zapreti protivniku u njegovom servis gemu.
14:39 23.04.2022
2:4 – Đoković ne može da zapreti
Za sada ne uspeva. Karen igra jako dobro na svom servisu i ne dopušta rivalu brejk lopte.
14:34 23.04.2022
2:3 – asom do gema, Novak smanjuje zaostatak