Deseta u nizu – Bajern protiv Dortmunda osvojio titulu! /video/

© AP Photo / Matthias SchraderFudbaleri Bajerna iz Minhena slave titulu
Fudbaleri Bajerna iz Minhena slave titulu  - Sputnik Srbija, 1920, 23.04.2022
Fudbaleri Bajerna iz Minhena osvojili su 10. uzastopnu šampionsku titulu u Bundesligi, pošto su na svom terenu pobedili Borusiju iz Dortmunda sa 3:1, u utakmici 31. kola.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Bajern je poveo u 15. minutu golom Serža Gnabrija, koji je zatresao mrežu i u 30. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije taj pogodak poništen zbog ofsajda.
Prednost je udvostručio Robert Levandovski u 34. minutu, što je bio njegov 33. gol u Bundesligi.
Gol za ekipu iz Dortmunda postigao je Emre Džan u 52. minutu iz jedanaesterca, a pobedu domaćima obezbedio je Džamal Musijala pogotkom u 83. minutu.
Tri kola pre kraja Bajern ima 75 bodova, a drugoplasirana Borusija 63.
Minhenska ekipa izgubila je samo četiri prvenstvene utakmice ove sezone, a do sada je postigla 92 gola i primila 30.
Bajern je postao prvi klub iz pet najjačih evropskih liga koji je osvojio 10 uzastopnih šampionskih titula.