Ruski teniser Andrej Rubljov – Srbija open - Sputnik Srbija

Rubljov „počistio“ Danijela u četvrtfinalu Srbija opena

Andrej Rubljov, osmi teniser sveta, pobedom protiv Tara Danijela u dva seta, (6:3, 6:3), plasirao se u polufinale Srbija opena.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Ruski teniser u borbi za finale ATP turnira u Beogradu igraće protiv Fabija Fonjinija koji je ranije u toku dana pobedio Oskara Otea.
Rubljov je odigrao odličan meč protiv japanskog tenisera, od sredine prvog seta počeo je potpunu kontrolu i do kraja je rutinski održavao prednost.
Prvi set osvojio je serijom 3:0, ukupnim rezultatom 6:3, a u drugom je nešto ranije oduzeo servis protivniku.
Napravio je brejk u četvrtom gemu i bez problema je priveo meč kraju, 6:3, 6:3.
Polufinalni mečevi na programu su u subotu, dok je veliko finale u nedelju.
3:6, 2:5 – Rubljov na gem do pobede
Bez izgubljenog poena dobio je svoj servis gem.
16:20 22.04.2022
3:6, 2:4 – Danijel spasao tri brejk lopte
Japanski teniser Taro Danijel, Srbija open - Sputnik Srbija
16:15 22.04.2022
Počela je slaba kiša...
Nadamo se da će se meč uskoro završiti i da ga kiša neće prekinuti.
16:13 22.04.2022
3:6, 1:4 – Rubljov na dva gema do pobede
Rutinski je potvrdio brejk.
16:10 22.04.2022
3:6, 1:3 – brejk Rusa
Rubljov oduzima servis Danijelu. Odličnim forhendima je razoružao protivnika i zasluženo je došao do prednosti.
16:01 22.04.2022
3:6, 1:2 – bez brejka u drugom setu
Rubljov je bez problema dobio uvodna dva gema drugog seta. Isto je i sa Japancem koji će u narednom gemu servirati za poravnanje.
15:49 22.04.2022
3:6 – set za Rubljova!
Duplim brejkom ruski teniser osvaja prvi set! Odličan tenis Rubljova u završnici prvog perioda.
15:47 22.04.2022
3:5 – rutinska potvrda brejka
15:41 22.04.2022
3:4 – brejk Rubljova!
Odličan gem za Rusa. Bez izgubljenog poena napravio je brejk i u narednom će servirati za potvrdu prednosti.
15:31 22.04.2022
2:2 – bez brejka
Rubljov još nije pronašao najbolji tenis. Zbog toga još nije imao brejk loptu.
Sa druge strane, Japanac je propustio jednu šansu da napravi brejk.
15:22 22.04.2022
1:1 – egal na početku meča