Tomislav Brkić i Nikola Ćaćić - Sputnik Srbija

Ćaćić i Brkić bez finala u Beogradu!

Nikola Ćaćić i Tomislav Brkić nisu uspeli da se plasiraju u finale takmičenja u dublu na Srbija openu pošto su poraženi od Arijela Beara i Gonsala Eskobara u dva seta, 6:2, 7:6.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Ćaćić i Brkić su imali velike probleme sa vetrom na Dorćolu, bilo je gotovo nemoguće igrati i takve okolnosti su išle na ruku južnoameričkom paru.
Mogli su Srbin i Bosanac da stignu do brejka već u trećem gemu prvog seta, priliku su propustili, ali to rivali nisu učinili u šestom gemu.
Set je završen u osmom, novim brejkom, a naredni su Bear i Eskobar počeli sigurno, kompletirajući čak pet uzastopnih gemova.
Četvrti gem je bio veoma loš za Ćaćića i Brkića, dozvoljen je novi brejk, ali je već u sledećem rezultat izjednačen posle odlične igre bosanskog tenisera, dobrih reakcija na mreži i sa osnovne linije.
Imali su Ćaćić i Brkić nekoliko prilika za brejk, nisu ih iskoristili i set je morao da bude rešen u taj-brejku koji je pripao južnoameričkim teniserima.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik sport.
14:42 22.04.2022
2:6, 6:7 – Poraz Ćaćića i Brkića!
Odličnom igrom Ćaćić je doneo prednost od 2:1, potom je grešio i dozvolio preokret na 3:2, a bio je ljut i na sudiju Marka Savića što nije sišao iz stolice da proveri trag jedne loptice.
Bear i Eskobar su napravili mini brejk za 4:3, sa dva poena stigli do 6:3 i do vezanih meč lopti.
Već prvu su iskoristili za kraj meča.
14:35 22.04.2022
2:6, 6:6 – Taj-brejk!
Brkić je dobrom igrom na mreži doneo 30:15, a potom je gem okončan za taj-brejk.
14:29 22.04.2022
2:6, 5:6 – Ništa od prilike za brejk
Poveli su Ćaćić i Brkić sa 30:15, ali nisu izdržali dugu razmenu i došlo je do izjednačenja, a zatim je Brkić ispucao loptu van terena.
Eskobar je okončao gem.
14:25 22.04.2022
2:6, 5:5 – Bravo!
Brkić je servisom spasao meč loptu!
14:21 22.04.2022
2:6, 4:5 – Šteta!
Poveli su Ćaćić i Brkić sa 30:0, a zatim stigli i do tri brejk šanse posle greške Eskobara, ali nisu iskoristili nijednu!
14:15 22.04.2022
2:6, 4:4 – Sjajno!
Nije bilo lako, ali su Nikola i Tomislav uspeli da odbrane gem – 4:4.
14:10 22.04.2022
2:6, 3:4 – Sve bolja igra Ćaćića i Brkića
Ćaćić je podigao nivo igre i odličnim kombinacijama izjednačio na 30:30, ali ga je u narednom poenu zaustavila mreža.
Gem na kraju za Beara i Eskobara.
14:05 22.04.2022
2:6, 3:3 – Bravo!
Nije počelo dobro, ali će Ćaćić imao sreće, ramom reketa je osvojio poen i smanjio na 30:15, a potom i izjednačio odličnim volejom.
Ćaćić je pogrešio za izjednačenje i odlučujući poen koji je pripao srpsko-bosanskom paru za 3:3.
14:00 22.04.2022
2:6, 2:3 – Vraćen je brejk!
Odlična igra Brkića na mreži donela je brejk šansu posle dobrih udaraca Ćaćića sa osnovne linije i iskoristili su priliku!
13:55 22.04.2022
2:6, 1:3 – Opet brejk!
Dve brejk lopte su stekli Bear i Eskobar, Brkić je smeč udarcem spasao prvu, usledio je veoma loš prvi servis Ćaćića, ali je drugi bio odličan i njime se stiglo do izjednačenja na 40:40.
Odlučujući poen pripao je rivalima za novi brejk.
13:50 22.04.2022
2:6, 1:2 – Zamalo...
Malo je nedostajalo da Ćaćić i Brkić stignu do dve brejk lopte, ali su rivali ipak izjednačili na 30:30.
Brkićeva greška je značila i gem loptu za protivnike, ali je uspeo da se popravi i izjednači.
Brejka ipak nije bilo...
13:46 22.04.2022
2:6, 1:1 – Konačno!
Dobri servisi Brkića za izjednačenje u drugom setu.
13:44 22.04.2022
2:6, 0:1 – Peti uzastopni gem za Beara i Eskobara!
I vođstvo u drugom setu.
13:38 22.04.2022
2:6 – Ćaćić i Brkić izgubili set!
Brejk u osmom gemu za kraj seta.
13:30 22.04.2022
2:4 – Brejk!
Popustio je Brkić, popustio je i Ćaćić – dozvolili su brejk!
13:25 22.04.2022
2:3 – Brkić i Ćaćić prete
Doduše, to je samo jedan poen na servis Eskobara, ali to je prvi.
Nikola Ćaćić i Tomislav Brkić - Sputnik Srbija
13:23 22.04.2022
2:2 – Sjajan tenis!
Nadmudrivali su se teniseri na mreži, Ćaćić je bio odličan u tom segmentu, ali i na servisu.
13:18 22.04.2022
1:2 – Ništa od brejk šanse
Odlično je Ćaćić vratio sve lopte, iznudio grešku Eskobara, ali Brkić zatim nije uspeo da lobuje rivala.
Ipak bez brejk prilike za Ćaćića i Brkića.
13:16 22.04.2022
1:1 – Brkić siguran na servisu
Ćaćić nije dovoljno dobar na mreži, a igru otežava jak vetar koji unosi šljaku u lice igračima.
Posle šest uzastopnih za rivale, Ćaćić i Brkić su osvojili prvi poen u meču, greškom Eskobara.
Brkić je zabeležio prvi direktan poen forhend paralelom, a nova greška Eskobara omogućila je gem loptu srpsko-bosanskom paru.
Ipak, Bear je izjednačio, Brkić je zatim odlično servirao i završio gem.
13:12 22.04.2022
0:1 – Lak gem za Eskobara
Dobar servis gem za rivale srpsko-bosanskog tandema.