Košarkaši Partizana - Sputnik Srbija

Partizan šokirao svoje navijače – puna Arena je videla poraz posle drame za kraj u Evrokupu!

Košarkaši Partizana su u dramatičnoj utakmici, pred prepunom beogradskom Arenom, doživeli poraz od turske Burse u osmini finala Evrokupa posle produžetka rezultatom 103:95 i završili ovosezonsko učešće u evropskom takmičenju!
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Partizan je imao pet poena prednosti na manje od dva minuta do kraja poslednje četvrtine, ali je dozvolio rivalu da se vrati, izjednači, da u dodatnih pet minuta preuzme ritam i na kraju ostvari šokantnu pobedu.
Crno-beli su imali dobijen meč, napravili su preokret posle loše treće četvrtine, ali nisu uspeli da održe prednost do finiša četvrte deonice što je kao rezultat donelo produžetak.
U dodatnom vremenu gosti su imali bolji ritam, sa dve uzastopne trojke su stigli do velike prednosti koja je bila nenadoknadiva za crno-bele.
Partizan je na krilima sjajnog Balše Koprivice imao dominaciju pod obručima, ali nije uspeo to da materijalizuje u poenima zbog velikog broja promašenih zicera, koji su kao po pravilu otvarali kontranapade rivala.
Bursa je uspevala da koristi sve prilike koje je Partizan pružao i posle prve četvrtine rezultat je bio nerešen 20:20.
Nastavak je protekao u sličnom ritmu, Partizan je bio brzoplet u napadu, pojedine sudijske odluke nisu bile baš najjasnije, ali je ekipa Željka Obradovića ipak uspela da sa viškom od jednog poena ode na veliki odmor.
Nastavak je doneo preokret, Bursa je koristila manjak koncentracije crno-belih igrača koji su rivalu poklonili čak devet slobodnih bacanja iz četiri faula, koji bi po pravilu morali da se koriste van pozicija za šut.
U trećoj deonici je Kevin Panter preuzeo odgovornost, ubacio je tri trojke, dve uz faul, ali to nije bilo dovoljno jer su gosti stalno pronalazili rupe u odbrani Partizana i sve propuste kažnjavali.
Bursa je preuzela vođstvo u trećoj četvrtini, Partizan je pokušavao da sustigne zaostatak i pred ulazak u finalnu deonicu imao je manjak od četiri poena, posle koša Alekse Avramovića uz prekršaj.
Avramović je trojkom smanjio na pola koša, imao je Partizan sreće jer su gosti promašivali otvorene šuteve, a preokret je stigao posle lakih poena Jama Madara, nakon konačno odlične odbrane i kontranapada na šest minuta do kraja meča.
Posle haotičnog perioda, Bursa je uspela da se vrati sa dve trojke i preuzme vođstvo, što je bio alarm za Obradovića da pozove novi minut odmora i dogovori taktiku za poslednjih pet minuta utakmice.
Dogovor je ispunjen, Ledej je ubacio trojku za izjednačenje (72:72), a svoju rolu su sjajno odigrali Madar i Lesor pa je Partizan na manje od dva minuta do kraja imao pet poena viška (79:74).
Međutim, drama se produžila, Partizan je dozvolio rivalu da se vrati na jedan posed zaostatka i dobije loptu na deset sekundi do kraja, posle faula Madara prilikom pokušaja primanja lopte.
Ishod je bila trojka Holanda za izjednačenje (84:84), Panter je promašio šut za pobedu i meč je otišao u produžetak, gde je Bursa imala više energije i koncentracije, sa dve uzastopne trojke je okrenula ritam na svoju stranu i ostvarila pobedu za plasman u četvrtfinale Evrokupa.
Najefikasniji u timu Partizana bio je Aleksa Avramović sa 23 poena, Matijas Lesor je imao 20 uz osam skokova, a Kevin Panter je ostao na 13 poena. Na drugoj strani Endru Endruz je imao 24 poena, deset asistencija i osam skokova, a Onuralp Bitim je imao 20 poena i deset skokova.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:44 20.04.2022
45' – Šok! Poraz Partizana!
Neverovatno, ali dogodilo se, Partizan završava učešće u Evrokupu porazom rezultatom 103:95.
22:35 20.04.2022
44' – Minut do kraja!
Šest poena zaostatka za Partizan!
22:32 20.04.2022
43' – Partizan gubi!
Dve trojke gostiju za 95:89.
22:31 20.04.2022
43' – Nerešeno!
Posle tri minuta igre 89:89.
22:28 20.04.2022
41' – Vodi Bursa...
Odmah koš za Dudzinskog, 86:84.
22:25 20.04.2022
40' – Panter promašio pobedu!
Produžetak!
22:23 20.04.2022
40' – Neverovatno!
Trojka Holanda za izjednačenje, sedam sekundi do kraja!
Nerešeno je, 84:84.
22:21 20.04.2022
40' – Nemoguće!
Faul u napadu Madara, Bursa ima loptu na manje od deset sekundi do kraja i 84:81 za Partizan.
22:19 20.04.2022
40' – Drama i dalje!
Koš Burse za 82:79, 15 sekundi do kraja!
22:18 20.04.2022
40' – Avramović se ispravio!
Koš za 81:77!
22:17 20.04.2022
40' – Drama!
Avramović je promašio zakucavanje, a Nidam pogodio trojku – 79:77 za Partizan.
22:14 20.04.2022
39' – Lesor!
Ukradena lopta i novo zakucavanje, 79:74 za Partizan na manje od dva minuta do kraja!
22:10 20.04.2022
37' – Madar!
Uhvatio je visoku loptu, izvukao se iz auta, zaleteo i pogodio pod faulom.
Herojski koš Madara za 75:72.
22:08 20.04.2022
35' – Ledej!
Trojka za izjednačenje, 72:72.
22:06 20.04.2022
35' – Nova trojka!
Kakve greške u odbrani Partizana, gube 72:69.
22:05 20.04.2022
35' – Nidam!
Kakva trojka za izjednačenje...
35' – Lesor!
Madar je pokušao da položi, a koš je potvrdio Lesor za 69:66.
22:04 20.04.2022
34' – Sad je momenat!
Partizan je uspeo da se odbrani, nije materijalizovao to u napadu, ali je Hejs napravio faul u napadu.
Partizan vodi 67:66.
22:01 20.04.2022