Srbija ide na Svetsko prvenstvo! Slovenija pala u Kragujevcu

© Foto : Rukometni savez SrbijeSrpski rukometaši
Srpski rukometaši - Sputnik Srbija, 1920, 16.04.2022
Rukometaši Srbije obezbedili su plasman na Svetsko prvenstvo posle pobede nad selekcijom Slovenije rezultatom 23:20 u baražu.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Krenula je Srbija nešto povučenije u utakmicu, pa su Slovenci iskoristili trenutak i poveli.
Međutim, kako je utakmica odmicala sve više se videla sigurnost srpskog tima koji se slavio i u prethodnom meču.
Probleme je konstantno pravio Din Bombač koji je iz šest pokušaja imao pet golova.
Srećom, Petar Đorđić i Nemanja Ilić bili su dobri u napadu, a najviše se u timu Srbije istakao Dejan Milosavljev, golman koji je potpuno remetio Slovence.
Poslednjih deset minuta utakmice igralo se egal i meč je postao dramatičan.
Srbi su bili potpuno dekoncentrisani, nije pomoglo što je Milosavljev sjajno čuvao gol jer je Ilić promašio prazan gol.
Za dvadeset pet minuta igre u drugoj deonici srpski rukometaši postigli su samo sedam golova zbog čega su Slovenci uspeli da stignu do plus dva.
Đorđe Đekić konačno je pogodio posle pauze, ali sa druge strane Slovenci su dobili sedmerac a Bombaš je upisao šesti gol.
A onda su dva gola vezali srpski rukometaši i ponovo izjednačili što je Srbiji odgovaralo jer ih je sve osim poraza preko tri gola razlike vodilo na Svetsko prvenstvo.
Đekić je ponovo hrabro poslao loptu u mrežu i na dva minuta do kraja Srbija je imala prednost.
Sa tri gola razlike Srbi su završili meč, a Milosavljev herojski poslao ekipu na Svetsko prvenstvo.
Rukometaši Srbije tokom utakmice protiv Francuske u Zrenjaninu - Sputnik Srbija, 1920, 13.04.2022
Srbija dominirala protiv Slovenije
Dragana Cvijić, rukometašica Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 10.04.2022
Dragana i Moskovljanke slave trofej: „Srbi, Rusi – braća zauvek!“ /foto, video/
Dragana Cvijić, rukometašica Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 08.04.2022
Podkast
Dragana Cvijić: Intervju Francuskinje po odlasku iz Rusije je izdaja | Miljanov korner