Bakljada navijača Partizana - Sputnik Srbija

Dosada preplavila „Marakanu“ – Zvezda i Partizan podelili bodove

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana remizirali su rezultatom 0:0 u prvom kolu plej-ofa Superlige Srbije.
Crvena zvezda i Partizan odigrali su treći derbi ove sezone, a drugi put podelili bodove (uz jednu pobedu Zvezde).
Ovaj rezultat mnogo više ide u korist crveno-belima, koji na šest kola do kraja prvenstva i dalje imaju dva boda prednosti.
Ovaj, 167. večiti derbi obeležio je jako nizak kvalitet fudbala, uz malo zanimljivih poteza i tek nekoliko šansi.
Crveno i crno-beli odmeravali su snage na početku utakmice i retko kada su se uopšte približavali kaznenom prostoru rivala.
Prvi iole ozbiljan udarac zabeležili smo u 20. minutu kada je Borjan pravovremeno istrčao i izboksovao loptu, a najbolja prilika u utakmici dogodila se pet minuta kasnije.
Menig je izigrao odbranu Zvezde, uposlio Terzića, ali je mladi as Partizana promašio ceo (prazan) gol.
Do kraja prvog poluvremena nije viđena nijedna zanimljivija situacija, a u istom ritmu, ako ne u još lošijem, počelo je i drugo poluvreme.
Za prvu barem kakvu-takvu priliku čekalo se do 69. minuta, kada je Borjan bio sjajno postavljen kako bi odbranio udarac Meniga.
Ponovo je reagovao Borjan u 76. minutu kada je šutirao Vujačić, a možda najzanimljiviji detalj utakmice dogodio se u 80. minutu kada je Terzić dobio samo žuti karton iako je zbog startat nad Kangom verovatno zaslužio crveni.
Do kraja utakmice delovalo je kao da su obe ekipe bile zadovoljne bodom, pa je ostalo 0:0.
Plasman obezedio SofaScore LiveScore
Utakmicu ste mogli da pratite uživo uz naš lajv blog.
19:53 16.04.2022
93' Izmene
Izlaze Katai i Srnić, ulaze Pankov i Krstičić.
Na drugoj strani Marko Milovanović i Marko Živković ulaze, a izlaze Nikola Terzić i Rikardo.
19:51 16.04.2022
91' Pritisak Zvezde
Kruže crveno-beli oko gola Partizana, ali je praktično svaki napad jalov.
19:50 16.04.2022
4 minuta nadoknade
19:48 16.04.2022
89' Još malo vremena do kraja...
Ukoliko ostane 0:0, sa time će sigurno biti zadovoljniji Dejan Stanković, čija ekipa ima dva boda prednosti na tabeli.
19:43 16.04.2022
84' Šansa za Zvezdu
Pavkov hvata volej sa ivice šesnaesterca, ali lopta odlazi daleko, daleko od gola.
19:40 16.04.2022
80' Terzić mora da bude zadovoljan
Start sa leđa nad Kangom za čist crveni karton. Ipak, samo žuti, odlučio je sudija Jovanović.
19:37 16.04.2022
76' Prilika za Partizan
19:28 16.04.2022
69' Brani Borjan!
Konačno jedna dobra prilika. Terzić lepo ostavlja loptu Menigu, Holanđanin odmah šutira i to dosta solidno, ali Borjan je bio dobro postavljen i odbranio je taj udarac.
Detalj sa utakmice Crvena zvezda – Partizan - Sputnik Srbija
19:25 16.04.2022
65' Još malo ničega
Nijedna prilika, nijedna zanimljivost... Ništa.
Dragović je u međuvremenu dobio nezgodan udarac od Rikarda i sada mu se ukazuje pomoć.
19:17 16.04.2022
57' Dosadno
Citirajući naš kultni film: Hoće nekad nešto da se desi?
19:12 16.04.2022
52' Sve po starom
I dalje bez prilika, i dalje bez opasnosti...
19:05 16.04.2022
Bakljada na severnoj tribini
Prekida zbog dima, zasad, nema.
Bakljada Delija - Sputnik Srbija
Bakljada navijača Crvene zvezde - Sputnik Srbija
Počelo je drugo poluvreme!
Stanković je izbacio Ohija i Pićinija, a ubacio Pavkova i Gajića. Stanojević je umesto Uroševića uveo Lutovca.
19:01 16.04.2022
Delije pozdravile odbojkašice

Odbojkašice Crvene zvezde nedavno su osvojile duplu krunu, odnosno titulu prvaka Srbije posle devet godina.
Odbojkašice Crvene zvezde na fudbalskom derbiju - Sputnik Srbija
18:57 16.04.2022
Kako je Terzić ovo promašio?
18:46 16.04.2022
Kraj 1. poluvremena!
Bez ijednog minuta nadoknade. Vidimo se za 15 minuta. Nadamo se da će drugo poluvreme biti mnogo bolje nego prvo, ali nada ostaje zbog toga što lošije od ovoga teško da može.