Dušan vodio pa izgubio!

© AP Photo / Thibault CamusSrpski teniser Dušan Lajović
Srpski teniser Dušan Lajović - Sputnik Srbija, 1920, 12.04.2022
Dušan Lajović, srpski teniser, propustio je priliku da ostvari veliku pobedu u drugom kolu turnira u Monte Karlu, dobio je prvi set protiv Grigora Dimitrova, ali je zatim izgubio dva i završio takmičenje.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Lajović je branio veliki broj bodova u Monte Karlu i poraz od 4:6, 6:3, 6:2 u drugom kolu će ga smestiti van 70 najboljih tenisera ATP liste.
Trenutno 49. igrač sveta je odlično startovao duel protiv 20 mesta bolje plasiranog rivala, siguran je bio u prvom setu i brejkom već u uvodnom gemu stekao razliku neophodnu da u desetom okonča prvi period.
U istom ritmu nastavio je Lajović, peti gem drugog seta mu je doneo brejk, ali umesto potvrde u narednom je bugarski teniser uzvratio.
Prelomni momenat se dogodio u osmom gemu drugog seta, brejk je Dimitrovu omogućio da već u devetom gemu okonča set.
Odlučujući period je potpuno pripao Dimitrovu, brejkovi u petom i sedmom gemu su mu dozvolili da meč završi u osmom.