Partizan razbio Megu

© Foto : ABA liga/Mega Mocart/Dragana StjepanovićDetalj sa utakmice Mega – Partizan
Detalj sa utakmice Mega – Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 10.04.2022
Košarkaši Partizana pobedili su Megu na gostovanju rezultatom 97:68 u 26. kolu ABA lige.
Partizan je upisao 21. ovosezonsku pobedu (uz četiri poraza), dok je Mega kolo pre kraja regularnog dela na skoru od 9-16.
Zanimljivo je da je ovo bila osveta crno-belih, pošto su u prvom meču na domaćem parketu izgubili od Mege.
Mega je rezultatski uspela da ostane u meču samo tokom prvih deset minuta, posle kojih su gubili dva razlike.
Izabranici Željka Obradovića odigrali su furioznu drugu deonicu koju su rešili u svoju korist sa 26:8 i na poluvreme otišli sa +20.
Domaći sastav nije uspeo ni da ublaži poraz do kraja meča, pa su crno-beli do kraja samo uvećali prednost.
Najbolji kod pobednika bio je Kevin Panter sa 16 poena, četiri skoka i tri asistencije. Dalas Mur je upisao 14, Jam Madar 13, a Zek Ledej 12 poena.
Na drugoj strani istakli su se Boriša Simanić sa 17 i Nikola Jović sa 12 poena.