Derbi nije dao rešenje – Liverpul i dalje „diše za vratom“ Sitiju! /video/

© AP Photo / Jon SuperDetalj sa utakmice Mančester siti - Liverpul
Detalj sa utakmice Mančester siti - Liverpul - Sputnik Srbija, 1920, 10.04.2022
Fudbaleri Mančester sitija i Liverpula nastaviće bitku udvoje za titulu šampiona Premijer lige pošto je njihov derbi u 32. kolu završen podelom bodova – 2:2.
Domaća, ekipa Mančestera, dvaput je imala prednost, ali su gosti uspeli da se vrate u meč i odnesu vredan bod.
Posle 31. odigrane utakmice za oba sastava Mančester siti je prvoplasirani sa 74 poena, dok Liverpul ima jedan manje na drugoj poziciji.
Tim menadžera Pepa Gvardiole je poveo već u petom minutu, briljantnom akcijom koju je realizovao Kevin De Brujne.
Na izjednačenje se nije čekalo dugo, svega osam minuta, a vraćanje na početni nivo doneo je Diogo Žota.
Novu prednost Mančesteru doneo je Gabrijel Žezus u 36. minutu i delovalo je da će i do kraja poluvremena biti još golova.
Ipak, mreže su mirovale, ali samo do prvog minuta nastavka kada je novo izjednačenje doneo Sadio Mane.
U 63. minutu poništen je gol Rahima Sterlinga za Siti, a pola sata kasnije veliku priliku da donese pobedu toj ekipi propustio je Rijad Marez.