Samo Kuman ispred Tadića – gol i asistencija kapitena Srbije /video/

© AP Photo / Martin MeissnerDušan Tadić
Dušan Tadić - Sputnik Srbija, 1920, 02.04.2022
Dušan Tadić, fudbaler Ajaksa, učestvovao je sa golom i asistencijom u pobedi kluba protiv Groningema (3:1).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Kapiten reprezentacije Srbije postigao je gol iz penala u sedmom minutu nadoknade prvog poluvremena, čime je došao do brojke od 36 golova sa bele tačke u Erdeviziji.
Ispred njega sada je samo legendarni Ronald Kuman koji je 44 puta precizan „sa kreča“ u elitnom holandskom šampionatu.
Tadić je prethodno i asistirao Dejviju Klasenu, pa je tako upisao gol i asistenciju u važnoj pobedi ekipe iz Amsterdama u borbi za titulu.
Ajaks je se sa nova tri boda učvrstio na prvom mestu sa 69 bodova, pet više od drugoplasiranog PSV-a.
Tadić je ove sezone u Erdeviziji najbolji asistent (16), a spada i među najboljih deset strelaca sa 11 golova.