Het-trik glavom Kataija – Zvezda pregazila Radnički! /video/

© Foto : FK Crvena zvezdaMirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda
Mirko Ivanić i Aleksandar Katai – FK Crvena zvezda - Sputnik Srbija, 1920, 02.04.2022
Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Radnički u Nišu 5:1, u utakmici 29. kola Superlige Srbije, u kojoj je Aleksandar Katai postigao het-trik – glavom.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Aleksandar Katai ušao je u izabrano društvo fudbalera koji su postigli tri gola glavom.
Pre njega je samo nekolicina fudbalera to uspela: Dankan Ferguson, Miroslav Kloze, Klas-Jan Huntelar, Edinson Kavani, Salomon Rondon.
Igrao se 25. minut kada je Milan Rodić pronašao Kataija, kom nije bilo teško da savlada golmana Radničkog.
Domaćin je imao brz odgovor. Samo sedam minuta kasnije Mitrović je matirao Borjana i na semaforu je bilo 1:1.
U prvom poluvremenu je bilo mnogo čarki, žestokih startova i viđen je crveni karton. Savić je nesmotreno startovao i zasluženo je dobio drugi žuti u završnici prvog perioda.
Zvezda je imala igrača više do kraja utakmice i uspela je u drugom poluvremenu da slomi otpor protivnika.
U 48. minutu viđena je velika greška odbrane Radničkog, Katai je to iskoristio na drugoj stativi glavom prosledio loptu u mrežu.
Crveno-beli nastavili su sa napadima, a pitanje pobednika otklonili su 61. minutu. Katai je ponovo šutirao glavom, a golman Nišlija očajno je reagovao.
Do kraja su viđena još dva gola, strelci su bili Ben u 75. i Krstičić u 86. minutu.
Zvezda je nastavila trku za titulu sa Partizanom, i posle 29 odigranih utakmica ima 78 bodova, baš kao i crno-beli.