Partizan ispustio +8 i posle drame izgubio u Ljubljani!

© Foto : ABA liga - Cedevita Olimpija - Tine RužićAlen Omić i Balša Koprivica – duel Cedevita Olimpija - KK Partizan
Alen Omić i Balša Koprivica – duel Cedevita Olimpija - KK Partizan - Sputnik Srbija, 1920, 27.03.2022
Košarkaši Partizana izgubili su na gostovanju od Cedevita Olimpije 81:79, u 24. kolu ABA lige.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Crno-beli su na četiri minuta do kraja imali sve u svojim rukama, velikih +8 (69:77) i šansu da privedu utakmicu kraju, ali nisu uspeli.
Ferel i Blažič vratili su domaćina u igru i na kraju nakon neviđene drame doneli pobedu.
Jogi Ferel, bivši NBA košarkaš, doneo je Cedeviti prednost na 28 sekundi do kraja (81:79), te je Partizan imao napad za pobedu ili produžetak.
Panter je preuzeo odgovornost i promašio, i napad je bio za domaćina. Ipak, Omić nije uspeo da iskontroliše loptu, crno-beli su na četiri sekunde do kraja imali šansu da istrče kontru i poentiraju, ali tada je ponovo sveprisutni Ferel odigrao ključnu ulogu.
Izbio je loptu Avramoviću i izbacio je u aut na 0,6 sekundi do kraja. Ovoga puta ta brojka nije bila srećna i Cedevita je upisala 15. pobedu u sezoni.
Najefikasniji kod Partizana bio je Avramović sa 21 poenom, Panter je ubacio 18, a Ledej 13 poena.
U pobedničkom timu Jaka Blažič postigao je 25 poena, Dragić 14, a Ferel i Omić po 13 poena.
Partizan je nešto bolje otvorio utakmicu, posebno raspoložen bio je Aleksa Avramović nakon čijih poena su crno-beli došli do +5, 13:18.
Cedevita je preko Blažiča uspela da smanji zaostatak, te je posle prvih deset minuta rezultat bio 22:23.
Prvo poluvreme proteklo je u šutiranju slobodnih bacanja domaćina, pošto su za dvadeset minuta izveli čak 25 penala od čega su pogodili 20.
Na drugoj strani crno-beli izveli su samo šest „slobodnjaka“, ali su i pored toga imali prednost na pauzi – 43:46.
Tokom treće deonice ekipa Željka Obradovića bila je u konstantnoj, minimalnoj prednosti, a košem Ledeja poslednjih deset minuta igre sačelali su sa šest poena prednosti, 61:67.
U četvrtoj četvrtini usledio je već pomenuti rasplet, Partizan je imao sve u svojim rukama, „prosuo“ je prednost i na kraju izgubio.
Konfuzija u Americi zbog Jokića i Embida: „Pravilo vodi ka katastrofi“