„Bomba“ Trajkovskog šokirala prvaka Evrope! /video/

© REUTERS / GUGLIELMO MANGIAPANESeverna Makedonija slavi prolaz u finale baraža protiv Italije
Severna Makedonija slavi prolaz u finale baraža protiv Italije - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2022
Fudbaleri Severne Makedonije pobedili su Italiju 1:0 (0:0) u polufinalu baraža za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru. Gol za senzacionalnu pobedu Makedonaca postigao je Aleksandar Trajkovski u drugom minutu nadoknade.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
VAŽNO OBAVEŠTENJE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu i preko mobilne aplikacije koja radi neometano, a koju možete preuzeti sa ovog linka, a video sadržaj na platformi „Odisi“ (odysee.com), kao i na platformi „Rambl“ (rumble.com).

Škotska – Ukrajina odloženo
Severna Makedonija napravila je jedno od najvećih iznenađenja u svetu fudbalu u ovom veku, pošto su kao potpuni autsajderi eliminisali aktuelne šampiona Evrope.
Gol za pobedu naših južnih komšija postigao je Aleksandar Trajkovski u 92. minutu.
Makedonci su bili u podređenom položaju čitavu utakmicu, Italijani su dominirali, što u posedu, što u šutevima, ali lopta nije želela iza leđa Dimitrievskog.
U drugom poluvremenu ređale su se šanse za Azure, pokušavali su Berardi, Raspadori i društvo, međutim, mreža protivnika je mirovala.
Kada se činilo da će utakmica ući u produžetak – usledio je šok. Trajkovski je primio loptu na oko trideset metara gola i snažnim udarcem savladao je Donarumu.
Severna Makedonija u finalu baraža igraće protiv Portugalije koja je pobedila Tursku 3:1 (2:0).
Iskusni napadač Turske Burak Jilmaz tragičar je svoje selekcije, pošto je u 83. minutu promašio penal za izjednačenje.
Portugaliju su do pobede predvodili Otavio, Žota i Nunjes, koji su golove postigli u 15, 42. i 94. minutu.
Jedini strelac za goste iz Turske bio je upravo Jilmaz u 65. minutu.
Turci su potpuno pali nakon što je Jilmaz promašio penal i nakon toga je Portugalija samo potvrdila prolaz golom u nadoknadi vremena.
Geret Bejl na utakmici Vels – Austrija - Sputnik Srbija, 1920, 24.03.2022
Golčina Bejla iz slobodnog udarca /video/
U trećoj utakmici večeri Vels je slavio protiv Austrije 2:1, a golove za pobednički tim postigao je Geret Bejl.
Sjajni kapiten Velsa postigao je golove u 25. i 51. minutu, čime je još jednom pokazao da je pravi lider ove generacije.
Prvi gol bio je spektakularan jer je udarcem iz slobodnog udarca savladao golmana Austrije.
U poslednjoj utakmici večeri pobednika su odlučili produžeci.
Duel sa Poljskom, koja je prošla dalje nakon što je FIFA izbacila Rusiju, zakazala je Švedska.
Šveđani su eliminisali Šešku rezultatom 1:0, a heroj je bio Robin Kvejson u 110. minutu utakmice.