Sjajna igra Partizana: Crno-beli rutinski slavili u Poljskoj

Košarkaši Partizana pobedili su Slask iz Vroclava 93:71 u 16. kolu Evrokupa.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Izabranici Željka Obradovića ostvarili su jedanaestu pobedu u drugom po rangu evropskom klupskom košarkaškom takmičenju.
Partizan ovim trijumfom nije matematički obezbedio drugo mesto, ali je došao na korak da na kraju ligaškog dela, odnosno pred plej-of, bude na toj poziciji.
Crno-beli odigrali su odličnu utakmicu od prvog do poslednjeg minuta i niti u jednom trenutku se nije postavljalo pitanje pobednika.
Partizan je brzo došao do dvocifrene prednosti i do kraja je bez problema održavao nedostižnu razliku.
Domaćin je pokušavao, u trećoj četvrtini je došao do -11, ali to je bilo sve što su mogli i Partizan je rutinski upisao novu pobedu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Panter i Madar sa 15 poena, Ledej je ubacio 14, a Koprivica 10 i uz to je imao osam skokova.
Kod Slaska bolji od ostalih bio je Trajs sa 13 poena i osam asistencija.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:30 22.03.2022
40' – 71:93 – kraj!
20:24 22.03.2022
39' – 68:88 – samo je pitanje konačnog rezultata
Džastis je pogodio trojku i smanjio na -17, 68:85. To se nije svidelo Obradoviću i pozvao je tajm-aut.
Partizan je uzvratio trojkom Madara, 68:88.
20:18 22.03.2022
36' – 59:77 – Partizan ide ka pobedi!
Koš Lesora za +20, 59:79. Potom i Ledej poentira, 59:81.
20:12 22.03.2022
33' – 53:72 – Ledej radi odličan posao
Uhvatio je ofanzivan skok i zatim je fauliran za dva slobodna bacanja, 53:69.
Trojka Dalasa Mura, 53:72. Tajm-aut domaćina.
20:09 22.03.2022
31' – 53:67 – počela je poslednja četvrtina
Ledej je pogodio jedno bacanje, 53:67. Prethodno je dva poena postigao Madar.
20:05 22.03.2022
30' – 53:64 – loša četvrtina Partizana
Slask smanjio zaostatak i došao na -11, 53:64.
19:59 22.03.2022
28' – 47:61 – slaba četvrtina Partizana
Karolak je poentirao i smanjio na -14, 44:58.
Smailagić prekida seriju domaćina i poentira uz faul, 44:61.
Trajs ponovo smanjio na -14, 47:61.
19:53 22.03.2022
26' – 39:58 – Slask nemoćan, Partizan u kontra-ritmu
Partizan igra koliko mu je potrebno u trećoj četvrtini.
Kanter je poentirao i smanjio na -19, 39:58.
19:47 22.03.2022
24' – 37:56 – Partizan održava prednost
Panter nije uspeo da poentira, te lopta pripada domaćinu. Avramović je ukrao loptu i poentirao, 37:56.
19:44 22.03.2022
22' – 35:52 – počelo je drugo poluvreme
Prve poene za crno-bele u nastavku postigao je Balša Koprivica.
19:27 22.03.2022
20' – 31:50 – kraj prvog poluvremena!
Sjajna serija Kevina Pantera na kraju druge četvrtine. Na poluvremenu ima 15 poena, a Partizan vodi velikih +19, 31:50.
19:21 22.03.2022
18' – 24:44 – raste prednost crno-belih
Trojku je pogodio Kevin Panter i trener Slaska zatražio je tajm-aut.
Koš za Slaska, poentirao je Kanter, 24:43.
Smailagić je pogodio jedno od dva bacanja, 24:44.
19:17 22.03.2022
16' – 22:38 – utakmica za sada ide u jednom smeru
Ledej je poentirao i ponovo vratio +16, 22:38. Poeni Vukčevića, 22:40.
19:15 22.03.2022
19:11 22.03.2022
14' – 20:36 – Partizan održava prednost
Poeni Partizana, koš je postigao Jam Madar, 20:36.
Crno-beli su se odbranili, ali je Vukčević izgubio loptu.
19:07 22.03.2022
11' – 16:32 – počela je druga četvrtina
Trojka Tristana Vukčevića na startu drugog perioda. Tomčak je smanjio na -16, 16:32.
19:02 22.03.2022
10' – 14:29 – poslednji minut prve četvrtine
Kraj prve četvrtine. Crno-beli odigrali su sjajnih uvodnih deset minuta.
18:58 22.03.2022
8' – 9:24 – poeni Lesora
Upisao se u listu strelaca Francuz, 9:23. Zagorac je pogodio jedno od dva bacanja, 9:24.
18:54 22.03.2022
6' – 4:19 – Partizan „melje“
Avramović je postigao već devet poena, a Panter šest, 4:19.
Šesti poen i Koprivice, 4:21.
18:52 22.03.2022
4' – 4:10 – sjajna igra crno-belih
Kanter je pogodio oba bacanja, 4:10. Zatim i koš Avramovića, 4:12.
Koprivica poentira, 4:14.