Partizan jedva spasao „živu glavu“ i prekinuo „crni“ niz /video/

© Foto : FK Partizan / Sandić FOTORikardo Gomeš
Rikardo Gomeš - Sputnik Srbija, 1920, 21.03.2022
Fudbaleri Partizana prekinuli su niz loših rezultata savladavši Radnik u Surdulici rezultatom 2:1, iako je vrlo lako moglo da ne bude tako.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Partizan je u 28. kolu Superlige Srbije došao do prve pobede posle tri utakmice, odnosno poraza od Fejenorda u Ligi konferencija i remija sa Napretkom u domaćem prvenstvu.
Crno-beli su se time vratili na deobu prvog mesta sa isto bodova kao i Crvena zvezda, ali sa lošijim međusobnim skorom.
Utakmica nije počela dobro po izabranike Aleksandra Stanojevića, pošto su prvi primili gol, i to već u 27. minutu.
Milovanović je iskoristio fantastičan centaršut Medića i golman Stevanović praktično da nije imao šansu.
Partizan, međutim, nije dugo čekao na izjednačenje.
Već u 34. minutu dogodio se izuzetno opasan napad, pošto je Menig izigrao nekoliko protivničkih defanzivaca, a onda uposlio mladog Terzića koji je savladao Ranđelovića.
Na poluvreme se otišlo sa 1:1, ali je Partizan imao više od igre.
I samo tri minuta nakon početka drugog poluvremena, crno-beli su uspeli da dođu do potpunog preokreta.
Rikardo Gomeš se namestio sa oko 20 metara i savršeno preciznim šutem nadmudrio golmana Radnika za svoj 22. gol u sezoni.
U nastavku utakmice uglavnom se igralo pred golom Surduličana koji kao da nisu gajili mnogo nade da mogu do novog pogotka i iznenađenja.
U 71. minutu je zbog ofsajda poništen drugi gol Rikarda, dok je domaći tim najbolju šansu imao u 83. minutu kada je Vujačić dobro reagovao posle minijature Lukića.
Partizan je mirno privodio meč kraju, ali je u trećem minutu nadoknade umalo doživeo šok, kada je prvo Spasić zatresao prečku, a onda Lukić promašio ceo gol iz neposredne sredine.
Crno-beli su se na kraju, ipak, izvukli i odneli sva tri veoma bitna boda.
U 29, pretposlednjem kolu regularnog dela Superlige, Partizan dočekuje TSC 2. aprila, dok Radnik istog dana gostuje Voždovcu.