Alarm u Kolaradu posle katastrofe – Denver tone, Jokić krivi sebe /video/

© AP Photo / David ZalubowskiNikola Jokić u duelu Denver – Boston, NBA
Nikola Jokić u duelu Denver – Boston, NBA - Sputnik Srbija, 1920, 21.03.2022
Nikola Jokić i Denver Nagetsi izgubili su pred domaćom publikom od Boston Seltiksa 124:104, i nakon ove utakmice pali su na sedmo mesto koje ne donosi zagarantovano mesto u plej-ofu.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Upalile su se crvene lampice u Koloradu, Nagetsi su od tima koji pretenduje na prednost domaćeg terena u plej-ofu došli do toga da će možda učestvovati u plej-in turniru, što automatski znači da mogu da ostanu bez doigravanja.
Od pre dve godine NBA je uveo plej-in koji igraju ekipe od sedmog do desetog mesta, što daje šansu timovima koji nisu uspeli da budu među najboljih osam.
Denver je novim porazom upravo pao na sedmu poziciju i kada bi se danas završila sezona morali bi da igraju pomenuti turnir na kom bi strepeli za ulazak u plej-of.
Nagetsi su odigrali neprihvatljivu utakmicu pred domaćom publikom, a koliko su loše izgledali na terenu Jokića i družina pokazuje odluka trenera Majka Melouna da drugo poluvreme krene sa košarkašima koji ulaze sa klupe.
Šta radimo? Šta pokušavamo da radimo? Izgledali smo kao da smo se predali“, rekao je trener Meloun posle utakmice.
Denver je na poluvremenu bio na -25 (68:43), te ne čudi što je šef stručnog štaba ekipe izveo rezerviste na teren od prvog minuta treće četvrtine.
Međutim, ni to nije dalo rezultata. Boston je bez problema održavao prednost i samo u jednom trenutku četvrtine četvrtine javila se nada kod Denvera.
Nagetsi su smanjili na -16, ali ubrzo je razlika ponovo skočila i tu je bio kraj utakmice.
Izgubili smo zbog mene“, kratak je bio je Jokić posle utakmice.
Jokić je bio najefikasniji u poraženom timu sa 23 poena, osam skokova i četiri asistencije, ali to ne oslikava na pravi način njegovo izdanje.
Košarkaši Denvera doživeli su da se navijači Bostona glasnije čuju od njihovih pristalica, doživeli su da Džejson Tejtum dobije MVP ovacije u njihovoj dvorani.
„To je bilo neprihvatljivo“, rekao je mladi plejmejker Denvera Bouns Hajland na glasniju podršku navijača Bostona.
Denver trenutno ima skor 42/30, baš kao i Minesota koja je na šesto mestu, dok je petoplasirani Dalas na 43/28.
Nagetsi još imaju šansu da završe čak i kao peti, ali u poslednjih deset utakmica moraju da naprave seriju pobeda.