Kragujevačka levica je vest dana u Nemačkoj!

© AP Photo / Matthias SchraderFilip Kostić
Filip Kostić - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Frankfurt slavi Srbina! Filip Kostić je direktan „krivac“ što je Ajntraht eliminisao Betis u dvomeču osmine finala Lige Evrope i domogao se duela sa Barselonom, što garantuje novi spektakl, ujedno i novu šansu da hitronogi Kragujevčanin pokaže ogroman kvalitet koji poseduje.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Neizvesno je bilo u dvoboju Betisa i Ajntrahta, a u oba susreta srpski reprezentativac našao se u centru pažnje.
U gradu na Majni, upravo je njegov centaršut u 120. minutu uneo konfuziju u srce kaznenog prostora gostiju, a lopta je posle odbitka od veziste Gvida Gomeza završila u Betisovoj mreži, što je donelo izjednačenje Ajntrahtu koji je prethodno primio gol u 90. minutu.
U prvom susretu, nemački predstavnik pobedio je 2:1, a Filip Kostić je i tada bio heroj Ajntrahta. Postigao je evrogol, ali je ostala dilema da li je želeo da centira sa leve strane ili je uputio centaršut, a lopta je na kraju završila iza leđa golmana Brava.
Na kraju je Ajntraht u prvom odmeravanju snaga slavio rezultatom 2:1, da bi u revanšu Betis preko Iglesijasa, koji je bio brži od poslednjeg sudijskog zvižduka uspeo da odvede revanš u produžetak.
Činilo se da neće biti pobednika posle 30 minuta igre u Frankfurtu, da bi u poslednjim sekundama Kostićeva lopta uspela da zbuni sve u šesnaestercu i da donese izjednačenje vredno četvrtfinala, a njegova levica ponovo je postala vest dana u Nemačkoj.
Barselona - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Žreb spojio bivše rivale Zvezde, Kostićeva nova meta je Barselona
Veliki transparent navijača Crvene zvezde na utakmici protiv Rendžersa - Sputnik Srbija, 1920, 18.03.2022
Poruka iz Beograda je obišla svet – ko je shvatio, a ko se potrudio da ne shvati? /foto, video/