Mirko Ivanivić i Leon Balagun – Zvezda - Rendžers - Sputnik Srbija

Pobeda sa penala i promašaji za anale – Zvezda se časno oprostila od Evrope /video/

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Rendžersa 2:1 (1:0) u revanš utakmici osmine finala Lige Evrope, što znači da završavaju učešće u drugom po rangu evropskom klupskom fudbalskom takmičenju (4:2 – ukupan rezultat iz dva meča).
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ekipi Dejana Stankovića bila je potrebna pobeda od tri gola za produžetak, ili četiri za prolaz, i uprkos neverovatnom broju prilika izostao je potreban rezultat.
Slično kao i u prvom susretu u Glazgovu, kada su Zvezdi poništena tri gola i kada je Katai promašio penal, a rezultat bio 3:0 za Rendžers, i ovoga puta crveno-beli nisu imali sreće, iako su pobedili.

Postava Zvezde:

(4-1-3-2): Borjan – Pičini (Gajić 57), Dragović, Eraković, Rodić (Falko 72) – Sanogo – Katai, Kanga, Ivanić (Motika 72) – Ohi (Ben 63), Pavkov.
Sedmnaest šuteva, trinaest u okvir gola – i samo dva gola. To dovoljno govori o stanju na terenu, o dominaciji Zvezde, ali i propuštenim prilikama.
Pošteno je reći da šampion Srbije u ovih 180 minuta nije bio lošiji rival, štaviše, bio je bolji, ali tako je nekada u fudbalu, ne pobedi uvek onaj koji na terenu pokaže više.
Zvezda ovom utakmicom završava učešće u Evropi i okreće se domaćem prvenstvu u kom vodi borbu za titulu sa Partizanom.
Crveno-beli na najbolji mogući otvorili su utakmicu. Igrao se 10. minut kada je Kanga centrirao, a Ivanić udarcem iz kaznenog savladao Mekgregora.
Nastavili su domaći igrači sa napadima, te je već u 12. minutu viđena nova šansa. Katai je asistirao Ivaniću, Mirko je dobro šutirao, ali je Mekgregor ovoga puta odbranio.
U 23. minutu Rendžers je imao prvu šansu preko Morelosa. Kolumbijac je šutirao pored stative.
Samo 60 sekundi kasnije Zvezda je imala novu sjajnu priliku. Ohi je spustio loptu Pavkovu, a visoki napadač nije uspeo da pošalje loptu u mrežu.
U nastavku poluvremena malo je opao intezitet, ali je u završnici viđena još jedna šansa za crveno-bele. Pičini je sjajno šutirao, a Mekgregor je još bolje reagovao.
Na poluvreme se otišlo sa minimalnih 1:0 za Zvezdu.
Drugo poluvreme donelo nam je sličan scenario, s tim što je Rendžers uspeo da izjednači i postavi konačnih 1:1.
Ipak, Zvezda je ponovo bila ta koja je stvarala šanse i koja je bila bolji rival.
Igrao se 47. minut kada je Ivanić imao šansu, a zatim je u 49. Ohi, umesto da šutira, odlučio da doda loptu do Pavkova.
Pavkov ga nije razumeo, stao je sa kretnjom i propala je stopostotna šansa.
Kada se promaši toliko broj prilika, logično usledi kazna. U 56. minutu Kent je pobegao Pičiniju, zatim je šutirao, Dragović je zakačio loptu, promenjen je pravac i Borjan je savladan.
Ovaj gol značio je da će Zvezda teško doći do potrebnog rezultata, ali utisak je da je, i nakon primljenog gola, mogla do nekoliko lopti iza leđa Mekgregora.
U 67. minutu viđene su neverovatne šanse. Ivanić, Kanga i na kraju Ben koji je skoro pa promašio prazan gol...
Tri minuta kasnije ponovo je bilo uzbudljivo ispred gola Mekgregora. Katai je preterao u driblinzima, a zatim je Gajić šutirao glavom u golmana.
Zvezda je nastavila sa napadima, a u nadoknadi je došla nagrada, utešni gol. Falko je oboren, a El Fardu Ben je realizovao penal.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:49 17.03.2022
Dejan Stanković dobio ovacije po izlasku na teren
Častan oproštaj crveno-belih, a navijači su znali da pozdrave svoje momke.
20:43 17.03.2022
Kraj!
Pobeda Zvezde, ali i kraj u Evropi.
20:38 17.03.2022
90'+3 – 2:1 – gol Bena!
Iz penala!
20:37 17.03.2022
90'+2 – 1:1 – penal za Zvezdu!
Falko je oboren i Ben će šutirati penal.
20:36 17.03.2022
90' – 1:1 – još šest minuta
Arbitar je produžio utakmicu šest minuta.
20:29 17.03.2022
84' – 1:1 – odlična odbrana Borjana
Udarac je bio u bliži ugao, a golman Zvezde je dobro pokrio ugao i odbranio.
20:26 17.03.2022
80' – 1:1 – još deset minuta, plus nadoknada, do kraja utakmice
Zvezda sve bliže eliminaciji.
20:20 17.03.2022
75' – 1:1 – nema nikoga u srcu kaznenog
Falko je centrirao, ali nikoga nije bilo u petercu. Odbrana Rendžersa uspela je da reaguje.
20:17 17.03.2022
72' – 1:1 – Motika zamenio Ivanića
Iz igre je izašao i Rodić. Na terenu je Falko. Ofanziva Zvezde.
20:15 17.03.2022
70' – 1:1 – nova šansa za Zvezdu!
Preterao je Aleksandar Katai... A zatim je Gajić šutirao slabo glavom.
20:14 17.03.2022
69' – 1:1 – 47 hiljada navijača na stadionu
Javljeno je sa stadiona.
20:12 17.03.2022
67' – 1:1 – neverovatne šanse za Zvezdu...
Ivanić, Kanga, Ben... pa dokle.
20:11 17.03.2022
66' – 1:1 – još jedna šansa za Zvezdu!
Ivanić je šutirao levom nogom pored stative...
20:08 17.03.2022
62' – 1:1 – očajan centaršut Ivanića
Mogla je ovo da bude dobra šansa, ali je Ivanić očajno centrirao.
20:06 17.03.2022
61' – 1:1 – Zvezda u teškoj situaciji
Sada su crveno-belima potrebna tri gola... Jedan gol promenio bi sve, ali utisak je da su šanse propuštene u prvih 50 minuta igre.
20:01 17.03.2022
56' – 1:1 – Rajan Kent donosi izjednačenje
Pukla je odbrana Zvezde. Pičini nije uspeo da isprati Kenta zbog povrede zadnje lože.
Kent je šutirao, Dragović je uklizao i to je bilo dovoljno da lopta promeni smer i prevari Borjana.
19:59 17.03.2022
54' – 1:0 – udarac Ohija
U okvir gola. Ipak, lopta je išla pravo u Mekgregora, pa je lako odbranio.
19:58 17.03.2022
53' – 1:0 – inicijativa crveno-belih
Zvezda ima više loptu u nogama i pokušava, ali utisak je da je sada već moralo da bude 2:0 na semaforu.
19:54 17.03.2022
49' – 1:0 – velika šansa za Zvezdu!
Ohi se našao u stopostotnoj šansi, odlučio je da doda loptu do Pavkova, ali ovaj ga nije razumeo i propala je šansa.
19:53 17.03.2022
47' – 1:0 – šansa za Zvezdu!
Kanga je centrirao, a golman Rendžersa nekako je uspeo da interveniše.
Zatim je i Ivanić imao šansu, a Mekgregor je odbranio.