Koprivica i Ledej briljirali – Pratizan „pregazio“ Metropolitan!

Košarkaši Partizana pobedili su Metropolitan 87:72 u 15. kolu Evrokupa.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ekipa Željka Obradovića ostvarila je jako važnu pobedu u borbi za drugo mesto na kraju ligaškog dela i posle petnaest odigranih utakmica ima skor 10-5.
Metropolitan je direktan rival crno-belih za drugu poziciju, te je Partizan ovom pobedom došao na korak do cilja.
Prvo mesto je gotovo nedostižno jer Huventud ima dve pobede više, a do kraja je ostalo dva kola.
Balša Koprivica i Zek Ledej istakli su se partijama, ali treba istaći da je svaki košarkaš u dresu Partizana, koji se našao na terenu, dao doprinos.
Partizan je utakmicu rešio krajem druge i u trećoj četvrtini. Postepeno su lomili otpor protivnika i on je slomljen krajem trećeg perioda.
Tada je Partizan došao i do dvadeset poena prednosti, te se u četvrtoj deonici uopšte nije postavljalo pitanje pobednika.
Partizan je od prvog do poslednjeg minuta odigra na visokom nivou i ovom pobedom poslao je jasnu poruku ostalim rivalima u Evrokupu.
Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Zek Ledej sa 15 poena, dok je Balša Koprivica ubacio 14, a uz to je ima i 12 skokova i tri blokade. Kevin Panter utakmicu je završio sa 13 poena.
Kod gostiju istakao se Džordan Mekre sa 18 poena, Halilović je ubacio 12, a Kamings 11 poena.
Partizan u narednom kolu gostuje Šljonsku, dok Metropolitan dočekuje Huventud.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
22:08 16.03.2022
40' – 87:72 – pobeda Partizana!
22:03 16.03.2022
39' – 87:67 – još dva minuta do kraja
Mekre je pogodio trojku, 85:64. Vukčević je ubacio oba bacanja, 87:64. Kamings pogađa trojku, 87:67.
21:59 16.03.2022
37' – 80:54 – gaženje
Dalas Mur je pogodio trojku, 80:54. Novi tajm-aut Vensan Kole.
21:55 16.03.2022
35' – 74:54 – dobar doprinos Lesora
Promašio je Vukčević, na dobrom mestu je bio Lesor i prikucao je loptu, 72:52.
Poeni za Dalasa Mura, 74:52.
21:52 16.03.2022
33' – 70:50 – Ledej uz faul!
Odlična utakmica Amerikanca, 70:47. Promašio je dodatno bacanje.
Trojka Fata, 70:50.
21:47 16.03.2022
31' – 66:45– zakucavanje Lesora
Sjajni Francuz, 66:41. Na drugoj strani Si poentira, 66:43. Novi koš gostiju i Obradović je zatražio tajm-aut.
21:44 16.03.2022
30' – 64:40 – briljantna igra Partizana
Panter je pogodio trojku i nastavljena je kanonada, 64:40. Mekre je pogodio jedno od dva bacanja, 64:41.
Kraj treće četvrtine.
21:40 16.03.2022
28' – 57:38 – crno-beli lome otpor protivnika!
Partizan krupnim koracima ide ka pobedi!
21:35 16.03.2022
25' – 52:38 – Partizan održava prednost
Poentirao je centar Metropolitana, 50:38.
Potom koš Alekse Avramovića, 52:38.
Kamings nije uspeo da pogodi.
21:31 16.03.2022
23' – 48:34 – trojka Panter
Važan koš Amerikanca, pošto je prethodno Mekre pogodio trojku, 48:34.
Avramović je ukrao loptu, ali kontra crno-belih je prekinuta faulom.
21:29 16.03.2022
21' – 45:31 – počelo je drugo poluvreme
Kamings nije uspeo da šutne na vreme. Dobra odbrana crno-belih.
Laki poeni za Avramovića, 45:31.
21:12 16.03.2022
20' – 43:31 – kraj prvog poluvremena!
Odlična četvrtina crno-belih.
Partizan je ovaj period dobio 29:14 i zasluženo ima +12.
21:08 16.03.2022
19' – 40:31 – Partizan održava prednost
Ginat je pogodio jednom rukom, 38:31. Lesor je pogodio oba bacanja, 40:31.
21:04 16.03.2022
17' – 37:29 – prvi put osetnija prednost
Trojka Jama Madara! Partizan ima +8 i napad, pošto Mekre nije uspeo da pogodi šut za tri poena.
20:59 16.03.2022
15' – 32:27 – velika borba
Trojku je pogodio Konate, 27:27. Zatim zakucavanje Ledeja, 29:27.
Ledej se razigrao, nova trojka - 32:27.
20:54 16.03.2022
14' – 27:24 – trojka Ledeja!
Crno-beli u minimalnoj prednosti, 25:24. Dobra odbrana Partizana, a zatim Lesor poentira, 27:24.
20:53 16.03.2022
12' – 19:22 – egal
Konate je pogodio trojku i gosti imaju +3, 19:22. Ledej nije uspeo da vrati.
20:49 16.03.2022
10' – 14:17 – Partizan loše završio četvrtinu
Metropolitan serijom 8:0 finiširao je deonicu. Partizan mora bolje.
20:44 16.03.2022
8' – 14:14 – egal
Tajm-aut Željka Obradovića nakon što su gosti napravili mini-seriju 5:0, 14:14.
Crno-beli nisu uspeli da poentiraju, te se nastavlja mini-kriza.
20:40 16.03.2022
7' – 14:9 – crno-beli u prednosti
Zakucavanje Koprivice, asistencija Avramović (12:7). Kamings poentira, 12:9.
Avramović lepo poentira, 14:9.