Katastrofa Vlahovića i Juventusa, Čelsi slavio u Lilu – poznati svi učesnici četvrtfinala!

© REUTERS / MASSIMO PINCASrpski fudbaler Dušan Vlahović na utakmici protiv Viljareala – Liga šampiona
Srpski fudbaler Dušan Vlahović na utakmici protiv Viljareala – Liga šampiona - Sputnik Srbija, 1920, 16.03.2022
Fudbaleri Juventusa eliminisani su od Viljareala izgubivši 3:0 u Torinu, dok je Čelsi pobedom u Lilu (2:1) prošao u četvrtfinale Lige šampiona.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Utakmicama Juventus – Viljareal i Lil – Čelsi saznali smo sve učesnike četvrtfinala Lige šampiona.
„Stara dama“, za koju nastupa Dušan Vlahović, doživela je katastrofu pred domaćom publikom. „Žuta podmornica“ slavila je 3:0, a kako je u prvom susretu bilo 1:1, i gol prednosti bio im je dovoljan za osam najboljih u Evropi.
U drugoj utakmici večeri Čelsi je, uprkos svim problemima usled situacije oko vlasnika Romana Abramoviča, uspeo da pobedi Lil 2:1.
Tako smo dobili sve učesnike i oni su: Benfika, Atletiko Madrid, Mančester siti, Real Madrid, Bajern, Liverpul, Viljareal i Čelsi.
Žreb za četvrtfinale Lige šampiona na programu je 18. marta u 12 časova.

Juventus – Viljareal 0:3 (0:0)

Juventus je doživeo katastrofu pred domaćom publikom primivši tri gola u završnici utakmice.
Strelci za goste bili su Đerar Moreno (78) , Pau Tores (85) i Arnaut Danjuma (90+2).
Tok utakmice mogao je da bude drugačiji da je Dušan Vlahović u 22. minutu umesto prečke pogodio mrežu rivala. Nije imao sreće srpski napadač i rezultat se nije promenio.
Vlahović je i dva minuta ranije imao dobru šansu, ali je golman Viljareala odličnom intervencijom sprečio vođstvo Juventusa.
Nije Juventus bio lošiji rival, rezultat 0:3 verovatno nije realan, ali na kraju Viljareal potpuno zasluženo prolazi.
Potop ekipe iz Torina počeo je u 78. minutu kada je Danijele Rugani skrivio jedanaeasterac. Arbitar je posle gledanja snimka pokazao na belu tačku, a odgovornost je preuzeo Moreno.
Španac je šutirao u desni donji ugao, Ščesni ga je pročitao, ali je udarac bio snažan i lopta je završila u mreži Juventusa.
Rugani je odmah izašao iz igre, na terenu je umesto njega bio Dibala, međutim, to nije pomoglo domaćinu.
Pad koncentracije u 85. minutu označio je i eliminaciju Juventusa. Tores je bio sâm na drugoj stativi i pogodio je za 0:2.
Juventus je krenuo svim snagama u napad i to ih je koštalo u nadoknadi vremena. De Liht je igrao namerno rukom u svom kaznenom i gosti su dobili novu šansu da bele tačke.
Ovoga puta odgovornost je preuzeo Danjuma i nije mu bilo teško da postavi konačnih – 0:3.

Lil – Čelsi 1:2 (1:1)

Čelsi se susreo sa velikim problemima pred ovaj susret. Račun kluba potpuno je zamrznut, jedva se funkcioniše i bilo je pitanje da li će uopšte igrati u Lilu.
Stigli su autobusom i silno motivisani su došli do pobede. Strelci za aktuelnog šampiona Evrope bili su Kristijan Pulišić i Sezar Aspilikueta.
Jedini gol za domaćina postigao je Burak Jilmaz. Turčin je prvi postigao gol. Igrao se 38. minut kada je realizovao penal.
Čelsi se našao u teškoj poziciji, aktuelni rezultat je značio eliminaciju, ali brzo su imali odgovor.
Američki fudbaler u poslednjim trenucima prvog poluvremena postigao je gol i na pauzu se otišlo sa izjednačenim rezultatom.
U nastavku duela bilo je prilika na obe strane, a Čelsi je bio taj koji uspeo da postigne gol na osnovu kog je i prošao dalje.
Maunt se našao u ulozi asistenta, a iskusni Aspilikueta doneo je četvrtfinale klubu iz Londona.
Do kraja susreta nije bilo golova i Čelsi je zasluženo slavio.
Jedan Hari je postao drvo, ali onaj najskuplji – nikada neće postati Nemanja /video/
„Nisam bio svestan šta se dešava“ – pobednički trk pred razjarenim Englezima /video/