Nadal se probudio na vreme i stigao do četvrtog kola

© AP Photo / Eduardo VerdugoRafael Nadal
Rafael Nadal - Sputnik Srbija, 1920, 14.03.2022
Rafael Nadal, četvrti teniser sveta, nastavio je sa serijom pobeda i plasirao se u četvrto kolo turnira u Indijan Velsu pobedom nad Danijelom Evansom u dva seta – 7:5, 6:3.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Nadal je loše startovao duel, u trećem gemu prvog seta dozvolio je Britancu da napravi brejk i delovalo je da će imati težak posao.
Španac je pronašao ritam posle šetog gema, osvojio je tri uzastopna, uz jedan brejk, ali je u 11. gemu morao da spasi i jednu brejk priliku za rivala.
Naredni je, međutim, bio odlučujući za prvi set, drugu brejk i set loptu Nadal je iskoristio i izbegao taj-brejk.
Nadal je time potpuno preuzeo kontrolu, poveo je sa 3:0 u drugom setu i meč je okončao u devetom gemu, iskoristivši prvu meč loptu čime je upisao i 17. trijumf zaredom.
U osmini finala Nadal će igrati sa boljim iz duela između Rejlija Opelke i Denisa Šapovalova.