Jokić ne može sâm – Denver pretrpeo novi poraz /video/

© AP Photo / David ZalubowskiSrpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici protiv Toronto Reptorsa
Srpski košarkaš Nikola Jokić na utakmici protiv Toronto Reptorsa - Sputnik Srbija, 1920, 13.03.2022
Košarkaši Denver Nagetsa poraženi su od Toronto Reptorsa 127:115, u utakmici u kojoj je Nikola Jokiću izostala pomoć saigrača kako bi se izbegao nepovoljan rezultat.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Nagetsi su u utakmicu ušli nakon poraza od Golden Stejta i očekivao se odgovor, pogotovo što su ponovo igrali pred domaćom publikom.
Sve do početka četvrte četvrtine činilo se da sve ide u dobrom pravcu, pošto je prednost bila na njihovoj strani, ali poslednju deonicu verujemo da će želeti brzo da izbrišu iz pamćenja.
Košarkaši Toronta iskoristili su period u kom je Jokić bio na klupi, potpuno su promenili momentum i tok utakmice i na kraju su ostvarili ubedljiv rezultat.
Reptorsi su poslednju četvrtinu dobili rezultatom 36:18, na kraju su slavili 127:115 i Denver je pretrpeo 28. poraz u sezoni.
Jokić je na terenu proveo 31 minut, a utakmicu je završio sa 26 poena, 10 skokova i sedam asistencija, dok je iz igre šutirao 9-13.
Denveru je falila podrška Erona Gordona koji nije igrao zbog blaže povrede, i u ovakvom roster, bez tri od četiri najbolja igrača (Marej, Porter, Gordon), Denver nije uspeo da izbegne neuspeh.
Pored Jokića dvocifreni su bili Hajland sa 17 poena, Barton je dodao 16, a Grin 13 poena.
Pobednika je predvodio Paskal Sijakam sa 33 poena i sedam asistencija, Barns je ubacio 25, dok je Buše postigao 21 uz 13 skokova.