Sa druge planete – Ronaldo het-trikom ispisao istoriju fudbala! /video/

© REUTERS / PHIL NOBLEKristijano Ronaldo i Džejdon Sančo - Mančester junajted
Kristijano Ronaldo i Džejdon Sančo - Mančester junajted - Sputnik Srbija, 1920, 12.03.2022
Kristijano Ronaldo, fudbaler Mančester junajteda, sa tri gola protiv Totenhema postao je najbolji strelac u istoriji fudbala.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Ronaldo je na utakmici Premijer lige postigao 805, 806. i 807. gol u takmičarskim utakmicama (klub + reprezentacija), čime je prestigao legendarnog Jozefa Bicana.
Proslavljeni portugalski fudbaler rešeta mreže i u 37. godini i ne planira da stane ni u sezonama ispred.
Prvi gol Ronalda protiv Totenhema bio je posebno atraktivan. Podsetio je na najbolje dane i udarcem sa 25 metara zatresao je mrežu Lorisa.
Francuski golman nije imao nikakve šanse, a isti slučaj je bio i u krajem prvog poluvremena.
Matić je poslao sjajnu loptu ka Sanču, ovaj je pronašao Ronalda kom nije bilo teško da savlada golmana Totenhema.
Drugim pogotkom na utakmici Kristijano je oborio rekord Bicana i sada je fudbaler koji je postigao najviše golova u profesionalnom takmičarskom fudbalu.
Ronaldo se tu nije zaustavio. U drugom poluvremenu, pri rezultatu 2:2, došao je do het-trika i time je doneo trijumf Crvenim đavolima.
Ronaldo je postigao 49. het-trik u karijeri, čime je postao drugi najstariji fudbaler koji je postigao tri gola na jednoj utakmici u Premijer ligi.
Mesi ima sedam „Zlatnih lopti“, ali Ronaldo je podigao lestvicu previsoko...