Srpski derbi pripao Filipu

© Foto : Michael ProbstSrpski teniser Filip Krajinović
Srpski teniser Filip Krajinović - Sputnik Srbija, 1920, 10.03.2022
Filip Krajinović, srpski teniser, savladao je Dušana Lajovića u prvom kolu turnira u Indijan Velsu posle velike borbe i dva sata igre sa 7:5, 4:6, 6:1.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

Duel je trajao 123 minuta i bio je veoma zanimljiv, a Krajinović kao 40. teniser sveta opravdao ulogu favorita i savladao četiri pozicije slabije rangiranog zemljaka.
Prvi set je bio potpuno izjednačen, reprezentativci Srbije su imali po dve brejk lopte sve do 12. gema.
Tada je Krajinović uspeo da povuče pravi potez i da iskoristi brejk šansu na set lopti i povede sa 1:0.
Lajović je imao odgovor na to, napravio je brejk već u prvom gemu drugog seta, potom je to uradio i u sedmom, Krajinović je produžio set, ali ga je Lajović okončao u desetom gemu.
Delovalo je da Dušan ima ritam, ali je Filip zaigrao na vrhunskom nivou i u trećem setu poveo sa 5:0, posle čega je u sedmom gemu iskoristio prvu meč loptu.
Krajinović će u drugom kolu igrati protiv 26. nosioca na turniru Gaela Monfisa.