David Alaba i Karim Benzema – detalj sa meča Real Madrid - PSŽ - Sputnik Srbija

Het-trik Benzeme, katastrofa PSŽ-a – Real posle čudesnog preokreta u četvrtfinalu!

Fudbaler Real Madrida pobedili su Pari Sen Žermen ukupnim rezultatom 3:2 i plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona.
Sputnjik i RT - cenzura  - Sputnik Srbija
OBAVEŠTENJE ZA SVE ČITAOCE

Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).

U drugoj utakmici večeri Mančester siti i Sporting odigrali su bez golova, a dalje je prošao šampion Premijer lige koji je u prvom susretu slavio 5:0.
„Kraljevski klub“ u revanš utakmici slavio je 3:1, a kako je u pravom poražen minimalnom rezultatu, to mu je bilo dovoljno za prolaz među osam najboljih u Evropi.
Madriđani su do plasmana u četvrtfinale došli zahvaljujući strašnom Karimu Benzemi, koji je postigao het-trik, ali i nestvarnim greškama odbrane Parižana.
Real je za samo sedamnaest minuta igre postigao tri gola, a kod svih su kumovale greške gostujućih fudbalera.
Prvi put je Donaruma katastrofalno reagovao, zatim je Nejmar izgubio loptu kod drugog pogotka, dok je kod trećeg Markinjos očajno izbacio loptu – pravo na nogu Benzeme.
Krenimo od početka. PSŽ je bolje otvorio utakmicu, bio je konkretniji, stvarao je šanse i u 39. minutu došao je do prednosti.
Nejmar je poslao sjajnu loptu ka Mbapeu koji je udarcem u bliži ugao savladao Tiba Kurtou.
Do kraja poluvremena rezultat se nije menjao i izabranici Maurisija Poćetina bili su na korak do četvrtfinala.
I drugi period krenuo je dobro za goste, Mbape je ponovo uspeo da pogodi, ali mu je, baš kao u 34. minutu, poništen gol zbog ofsajda.
Nije bila dobra situacija za ekipu Karla Ančelotija, ali sve se promenilo u 61. minutu. Donaruma je napravio katastrofalnu grešku, možda i pod faulom, ali to je druga priča, i „kraljevski klub“ je uspeo da preokrene.
Nakon ovog trenutka momentum je prešao na stranu domaćina i na kraju smo videli veliki preokret.
Preokret u režiji Luke Modrića, Vinisijusa juniora i Karima Benzeme. Francuz je bio realizator, ali su Hrvat i Brazilac bili motori.
U 76. minutu na semaforu je bilo 2:1.
Dva minuta kasnije – 3:1.
Do kraja susreta nije bilo golova i Real Madrid se plasirao dalje. PSŽ je odigrao katastrofalno poslednjih pola sata i nije zaslužio da prođe među osam najboljih.
Tokove mečeva mogli ste da pratite uz Sputnjik.
22:53 09.03.2022
Madrid: KRAJ!
Real Madrid je u četvrtfinalu Lige šampiona!
22:52 09.03.2022
Mančester: Kraj utakmice
Bez golova u revanšu. Siti je prošao u četvrtfinale dobivši dvomeč protiv Sportinga rezultatom 5:0.
22:50 09.03.2022
Madrid: 90'+1 – 3:1 – Mesi malo iznad gola
Možda i poslednja šansa za PSŽ. Argentinac je pokušao iz slobodnog udarca.
22:45 09.03.2022
Madrid: 87' – 3:1 – PSŽ u velikom problemu
Kao da su stali da igraju fudbal. Real je pred plasmanom u četvrtfinale.
22:37 09.03.2022
Madrid: 77' – 3:1 – KARIM BENZEMA!
Šta se ovo dešava?!
Preokret Real Madrida za dva minuta! Ponovo je strelac francuski napadač. He-trik Karima Benzeme!
Madrid: 73' – 1:1 – velika šansa za Vinisijusa
Mogao je Real do totalnog preokreta! Očajno je reagovao Brazilac.
22:29 09.03.2022
Madrid: 70' – 1:1 – PSŽ ima više loptu u nogama
Paredes izlazi iz igre, na teren će Idrisa Gej.
22:22 09.03.2022
Madrid: 63' – 1:1 – Benzema zapretio!
Odličan udarac glavom, ali malo pored stative.
22:19 09.03.2022
Madrid: 61' – 1:1 – velika greška Donarume!
Veliku grešku napravio je Donaruma. Vinisijus je stigao do lopte, zatim je dodao do Benzeme kom nije bilo teško da pošalje loptu u mrežu.
Madrid: 60' – 0:1 – žuti za Karvahala
Nije mogao na drugi način da zaustavi Mbapea.
22:17 09.03.2022
Madrid: 57' – 0:1 – dve promene Anćelotija
Izašli su Kros i Asensio, a ušli Rodrigo i Kamavinga.
22:13 09.03.2022
Madrid: 54' – 0:1 – ponovo poništen gol Mbapea
Našao se u ofsajdu i drugi gol mu je poništen. Strašnim potezom prevario je Kurtou, ali je prethodno bio u nedozvoljenoj poziciji.
22:06 09.03.2022
Madrid: 48' – 0:1 – počelo je drugo poluvreme i na Bernabeu
Pogledajte sjajnu odbranu Donarume iz 25. minuta.
22:04 09.03.2022
Mančester: 47' – 0:0 – poništen gol Žezusu!
Žezus je bio strelac, ali posle VAR-a isti je poništen. Ostaje 0:0.
22:03 09.03.2022
Mančester: 46' – 0:0 – počelo je drugo poluvreme
Siti kontroliše utakmicu i krupnim koracima ide ka osam najboljih u Evropi.
21:49 09.03.2022
Madrid: 45' – 0:1 – poluvreme i na Bernabeu
Đanluiđi Donaruma – detalj sa utakmice Real Madrid - PSŽ - Sputnik Srbija
PSŽ zasluženo vodi i sada ima, u ukupnom skoru, dva gola prednosti. Real je pred eliminacijom.
21:46 09.03.2022
Mančester: 45' – 0:0 – kraj prvog poluvremena
Bez golova u Mančesteru. Donekle i očekivano jer je Siti dobio prvi meč 5:0 i sada ne forsira.
21:40 09.03.2022
Madrid: 39' – 0:1 – Kilijan Mbape!
Nejmar je asistirao, a Mbape strašnim udarcem u bliži ugao savladao Tiba Kurtou!