Srpkinje poražene u Švedskoj

Rukometašice Srbije - Sputnik Srbija, 1920, 05.03.2022
Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je od Švedske sa 33:25 u četvrtom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odisi“ (odysee.com).
Ekipa selektora Uroša Bregara je pre dva dana uspela da savlada Švedsku u Zrenjaninu, ali u gostima nije ponovila dobar rezultat.
Švedska je bila daleko bolji rival u revanš meču i selekcija Srbije je samo jednom imala vođstvo tokom prvog poluvremena (11:10).
Bez obzira na to, Srbija je bila u igri sve do finiša poluvremena, ali je Švedska na poluvremenu imala vođstvo od 17:14.
Švedska je u nastavku potpuno preuzela kontrolu nad utakmicom i upisala ubedljivu pobedu.
Najefikasnija u pobedničkom sastavu bila je Jamina Roberts sa osam golova, dva manje je upisala Helen Dženi Karlson, a u srpskom timu bolje od ostalih bile su Jelena Agbaba sa četiri i Sanja Radosavljević sa tri pogotka.