Bljesak Srbije u Zrenjaninu – srušena Švedska!

© Foto : Rukometni savez SrbijeRukometašice Srbije i selektor Uroš Bregar
Rukometašice Srbije i selektor Uroš Bregar - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2022
Rukometašice Srbije ostvarile su pobedu protiv favorizovane Švedske rezultatom 24:21 u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odiseja“ (odysee.com).
Srpkinje su upisale drugi trijumf u drugom krugu kvalifikacija, nakon pobede nad Turskom i poraza od Islanda.
Naše rukometašice su napravile veliki uspeh savladavši jednu od boljih evropskih selekcija – četvrtfinalistu Svetskog prvenstva i polufinalistu Olimpijskih igara – čime su ostvarile i krupan korak ka konačnom plasmanu na Evropsko prvenstvo.
Revanš ove dve selekcije, odnosno duel četvrtog kola Grupe 6, na programu je za dva dana, 5. marta.
Srpkinje su dobro ušle u duel i stekle prednost od prvog minuta, a istu čuvale sve do kraja poluvremena.
Izabranice Uroša Bregara imale su i +4, ali se na pauzu otišlo sa +1 – 10:9.
Prednost Srbije ponovo je blago porasla po nastavku utakmice, ali su Šveđanke uspevale da odolevaju tome da razlika bude nedostižna.
Uspele su po ulasku u poslednjih deset minuta da priđu na -2, ali, onda...
Gol odluke je verovatno postigla Jelena Lavko, iz sedmerca na tri minuta do kraja, kada je posle serije Šveđanki vratila Srpkinjama velikih +3, da bi u narednom napadu Jovana Risović došla do odbrane i situaciji jedan na jedan, a onda skinula još nekoliko zicera Šveđankama do kraja utakmice.
Risovićeva je na kraju imala čak 17 odbrana, dok su najbolje golgeterke u reprezentaciji Srbije bile Lavko sa šest, Marija Petrović sa pet, Sanja Radosavljević sa četiri i Jovana Stoiljković sa tri gola.
Na drugoj strani istakla se neverovatna Natali Hagman sa čak deset golova iz 12 pokušaja. Pratile su je Lin Blom, Jamina Roberts, Melisa Petren i Ema Lindkvist sa po dva pogotka.