Partizan nije izbegao dramu, ali se vratio ispred Crvene zvezde! /video/

© Foto : FK PartizanRikardo Gomeš, fudbaler Partizana, u duelu sa igračima Mladosti
Rikardo Gomeš, fudbaler Partizana, u duelu sa igračima Mladosti - Sputnik Srbija, 1920, 03.03.2022
Fudbaleri Partizana savladali su Mladost na domaćem terenu rezultatom 2:0 u 25. kolu Superlige Srbije i time se ekspresno vratili na prvo mesto tabele.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi, a sve video sadržaje na platformi „Odiseja“ (odysee.com).
Partizan je preskočio Crvenu zvezdu, koja je na nekoliko sati bila prva posle trijumfa nad Voždovcem.
Crno-beli su sjajno odgovorili nakon poraza od večitog rivala u prošlom kolu, inače prvog neuspeha u sezoni, i vratili se na pobednički kolosek, odnosno +2 u odnosu na Zvezdu.
Prvo poluvreme prošlo je bez previše uzbuđenja, uz po jedan povik za penal na obe strane.
Sve se promenilo u 42. minutu kada su izabranici Aleksandra Stanojevića uspeli da probiju bedem Lučana.
Marković je sjajno centrirao, a Gomeš je udarcem glavom od stative doneo prednost domaćinu od 1:0.
Partizan nije dugo čekao da duplira prednost i manje-više osigura pobedu u današnjem duelu.
Do drugog gola došlo je već u 54. minutu, kada je posle opsade gola protivnika Jojić uz mnogo lakoće došao do mreže protivnika i pogotka, za 2:0.
Posle drugog gola ritam je značajno opao. Partizan je napadao češće i stvarao polušanse, ali su mreže mirovale.
Međutim, manja drama dogodila se u 88. minutu.
Bojović je uspeo da matira Popovića i da smanji zaostatak svoje ekipe na 2:1.
Ipak, crno-beli nisu dopustili protivniku da na šokantan način dođe do boda, iako su napravili veliku grešku u samoj završnici.
Posle greške Miletića izuzetnu priliku imao je Obradović, ali je promašio zicer i spasao protivnički tim.
U narednom kolu, 6. marta, Partizan gostuje Spartaku u Subotici, nakon čega u četvrtak ide u Roterdam na megdan Fejnordu u Ligi konferencija, dok Mladost 8. marta dočekuje Voždovac u Lučanima.