Pokuševski punio kolone, zakucavanje sezone Memfisovog čarobnjaka /video/

© AP Photo / Brandon DillAmerički košarkaš Dža Morent
Američki košarkaš Dža Morent  - Sputnik Srbija, 1920, 01.03.2022
Aleksej Pokuševski odigrao je solidnu utakmicu u porazu Oklahome od Sakramenta, dok je na meču Memfisa i San Antonija viđeno zakucavanje sezone u režiji Dža Morenta.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi.
Pokuševski je nastavio sa dobrim izdanjima otkako se vratio iz Dži lige i ako nastavi ovako do kraja sezone dobijaće još više prilika.
Talentovanog srpskog košarkaša nije najbolje služio šut (4/12), ali je zato radio sve ostalo na terenu. Utakmicu je završio sa devet poena, osam skokova, pet asistencija, dve ukradene lopte i dve blokade.
Pokuševski je na terenu proveo 26 minuta, imao je dobar uticaj na igru, ali nedovoljan da bi Oklahoma izbegla ubedljiv poraz od Sakramenta.
Kingse su do trijumfa predvodili Foks sa 29 poena i deset asistencija, Lajls sa 24 poena, Barns je dodao 23, a Sabonis je imao 14, 16 skokova i sedam asistencija.
Sakramento ima skor 23/40, dok je Oklahoma na 19/42.
Nešto pre ove utakmice viđen je okršaj između Memfisa i San Antonija.
Grizlisi su slavili 118:105, a veče je potpuno pripalo plejmejkeru Memfisa – Dža Morentu.
Ne samo što je izveo zakucavanje sezone i pogodio nemogući šut na isteku poluvremena, Morent je postavio lični rekord i rekord franšize po broju datih poena.
Za 34 minuta na parketu postigao je 52 poena, iz igre je šutirao neverovatnih 22/30, a uz to je imao sedam skokova i dve asistencije.
Takođe, u prvom poluvremenu izveo je zakucavanje sezone kada je na „poster“ stavio centra San Antonija – Jakoba Peltla.
Tu nije bio kraj njegovim „ludorijama“, pošto je u završnici poluvremena pogodio neverovatan šut iz ćoška, što ste mogli da vidite iz priloženog gore.