Aleksa Avramović - Sputnik Srbija

Avramović vodio Srbiju do pobede u Slovačkoj!

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Slovačku u gostima u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo rezultatom 71:63. Srbija je ostvarila treću pobedu u kvalifikacionoj grupi, a najzapaženiji bio je plejmejker Aleksa Avramović sa 24 poena.
Zbog učestalih hakerskih napada i ometanja sajta Sputnjik Srbija i naših kanala na Fejsbuku i Jutjubu, sve vesti pratite i na kanalu Sputnjik Srbija na Telegramu, koji niko ne može da ugasi.
Srbija je imala višak od 13 poena na poluvremenu, ali je potom dozvolila rivalu da se gotovo potpuno vrati u meč i dobije nadu za preokret.
Ipak, Avramović, iako sa povredom nosa zbog koje nosi masku, odigrao je u odličnom ritmu ceo meč i u finišu je odbranom i poenima sačuvao pobedu Srbije.
Srbija je sjajno otvorila utakmicu, dominantni su na centarskim pozicijama bili Marko Jagodić-Kuridža i Dušan Ristić, a značajan doprinos u gotovo svim statističkim parametrima dali su Nikola Jović i Aleksa Avramović.
Odlično je delovao srpski tim, saradnja unutrašnje i spoljašnje linije je bila na zavidnom nivou, a sa takvom igrom se nastavilo i u drugoj deonici, gde je publika mogla da vidi specijalne akcije selektora Svetislava Pešića.
Dve od njih je trojkama iskoristio Boriša Simanić, podsetivši na akcije koje je Pešić u Barseloni kreirao za Nikolu Mirotića pa je srpski tim na poluvreme otišao sa 13 poena viška.
Slovačka je u drugoj deonici pokazala kako želi da napadne Srbiju – trojkama, odlično je odgovarao Avramović, a treća je donela još žustriju igru domaćih koja je smanjila razliku na sedam poena do kraja četvrtine.
Domaći su smanjili čak i na pet poena, ali je srpski tim odličnim reakcijama u odbrani i novim trojkama uspeo da odbije napad, vrati dvocifrenu razliku.
Meč, pak, nije rešen pre poslednja dva minuta – nekoliko loših napada Srbije je omogućilo Slovačkoj ponovo da se približi što je bio znak za selektora Pešića da zatraži minut odmora za finalni dogovor.
„Odigrajte najbolji napad!“, poručio je Pešić svojim izabranicima, odgovor je bio šut Alekse Radanova, ali je rezultat bio koš za Slovačku.
Odgovor je imao Avramović, pogotkom i odličnom odbranom za vraćanje razlike na osam poena na 35 sekundi do kraja duela.
Plejmejker Partizana je bio najbolji u srpskom timu sa 24 poena i šest asistencija, a ubacio je i pet trojki.
Sjajno ga je pratio mladi Nikola Jović sa 13 poena i sedam skokova, Dušan Ristić je imao 12, a Boriša Simanić devet poena iz tri trojke.
Na drugoj strani Vladimir Brodžijanski je imao 22 poena, Marek Doležaj je dodao 17, a Ričard Kerner deset poena.
Meč ste mogli da pratite uz Sputnjik.
19:35 28.02.2022
40' – Kraj! Pobeda Srbije!
Uz malu dramu, ali i jako bitnu za mlade igrače, Srbija je stigla do značajne pobede u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.
Istakao se Aleksa Avramović sa 24 poena, mladi Nikola Jović je ubacio 13, Dušan Ristić 12, a Boriša Simanić devet poena.
19:29 28.02.2022
39' – Avramović!
Loš napad i koš Slovačke praćen je dobrom reakcijom Avramovića na obe strane.
Srbija vodi 71:63.
19:23 28.02.2022
36' – Simanić!
Još jedna trojka, Srbija ide na višak od 12 poena – 69:57.
19:20 28.02.2022
35' – Avramović!
Nova trojka za 66:57!
19:19 28.02.2022
34' – Blokade!
Petrušev pa Jović, Srbija brani svoj obruč i vodi sa 63:55.
19:14 28.02.2022
32' – Srbija održava prednost
Slovačka se „spustila“ na pet poena, ali su usledili novi poeni srpskog tima – 62:55.
19:10 28.02.2022
30' – Slovačka „diše za vratom“!
Na kraju treće četvrtine svega sedam poena viška za Srbiju – 60:53.
19:04 28.02.2022
27' – Slovačka se vratila!
Nova trojka i samo šest poena prednosti za Srbiju – 56:50.
19:02 28.02.2022
26' – Slovačka topi razliku
Srbija ima svega devet poena viška – 56:47.
18:56 28.02.2022
23' – Jović!
Još jedna trojka – 50:34!
18:55 28.02.2022
22' – Trifunović!
Trojkom otvara Srbija treću deonicu – 47:34.
18:40 28.02.2022
Sjajna Srbija!
Srbija je sjajno odigrala poluvreme, držala je utakmicu u kontroli čak i kada su Slovaci krenuli da pogađaju trojke.
Fenomenalno je odgovorio Avramović sa tri trojke u finišu četvrtine za ukupno svojih 15 poena.
18:38 28.02.2022
20' – Avramović!
Još dve trojke sjajnog plejmejkera Srbije – 44:31 za Srbiju!
18:33 28.02.2022
18' – Avramović!
Težak napad Srbije, ali se sjajno snašao plejmejker Srbije i pogodio uz faul da bi potom pogodio i trojku za 38:26.
18:29 28.02.2022
16' – Slovačka preti...
Bolja odbrana, bolji i šut, Srbija ima problem u organizaciji napada.
Razlika je smanjena na 32:25.
18:24 28.02.2022
14' – Boriša!
Nova trojka, 32:24 za Srbiju!
18:23 28.02.2022
13' – Doležaj preti...
Treća trojka slovačkog šutera – 29:24.
12' – Trojka!
Simanić kao Mirotić – trojka za 29:21.
18:16 28.02.2022
10' – Sjajna igra Srbije!
Ima i šuteva, ima i igre pod obručima, sve funkcioniše u srpskom timu koji posle prve četvrtine vodi sa 26:16.
Istakli su se Ristić sa deset i Jović sa osam poena, dok je Avramović uz tri poena imao i četiri asistencije.
18:13 28.02.2022
8' – Stižu trojke...
Slovačka pronalazi šut, treća trojka u četvrtini, ali je odgovorio Jović.
Srbija vodi 24:13.