Rikardo Gomeš i Milan Rodić - sukob na večitom derbiju - Sputnik Srbija

Zvezda na pogon Ohija i Kataija pobedila Partizan! /video/

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan 2:0 (2:0) u 24. kolu Superlige Srbije.
Izabranici Dejana Stankovića sa nova tri boda smanjili su zaostatak na samo -2 u odnosu na ljutog rivala, te nas do kraja šampionata očekuje neizvesna borba za titulu.
Zvezda je do pobede došla golovima Ohija u 29. i Kataija u 42. minutu.
Viđen je dobar fudbal u 166. „večitom“ derbiju, a iz priloženog u prethodnoj rečenici vidi se da je meč rešen u prvom poluvremenu.
Od prvog minuta Zvezda je bila bolji, gladniji, rival i češće se nalazila pred golom Aleksandra Popovića.
Crno-beli su čekali kontranapade i baš iz takve jedne situacije mogli su do gola.
Igrao se 20. minut kada su Pićini i Kanga pogrešili, lopta je došla do Rikarda koji lepo pronašao Meniga, a ovaj je uputio udarac pravo u Borjana.
Devet minuta kasnije stigla je kazna. Srnić je dodao loptu do Rodića, a levom beku Zvezde ostavljeno je previše prostora.
Uputio je odličan centaršut, Katai je šutirao glavom, a Popović nije uspeo da iskontroliše loptu. Ohi se našao na pravom mestu i odbitak je prosledio u mrežu Partizana.
Na tribinama stadiona „Rajko Mitić“ usledila je euforija i Zvezda je nošena tom energijom nastavila sa dobrom igrom.
Igrao se 42. minut kada je odbrana Partizana ponovo loše, uspavano, reagovala. Katai je bio potpuno sâm na jedanaest metara od gola i snažnim udarcem savladao je Popovića.
Do kraja poluvremena viđen je manji sukob između fudbalera, ali strasti su se brzo smirile i na pauzu se otišlo sa dva gola prednosti kluba iz Ljutice Bogdana.
Drugo poluvreme proteklo je u inicijativi Partizana. Tempo utakmice je potpuno opao, što je nekako normalno jer je Zvezda bila zadovoljna rezultatom.
Crno-beli su pokušavali, ali odbrana domaćina je bila disciplinovana, dobra i nije bilo mnogo ozbiljnih prilika.
Slabo je odigrala Zvezda drugo poluvreme, bila je potpuno povučena, i zbog toga je mogla da bude kažnjena, ali činjenica je i da Partizan sa ovakvom igrom nije bio ravnopravan rival.
U završnici utakmice viđen je i crveni karton. Zdjelar je bio neoprezan i nakon start nad Benom dobio je drugi žuti karton, te su crno-beli derbi završili sa desetoricom na terenu.
Utakmicu ste mogli da pratite uz Sputnjik.
20:00 27.02.2022
Kraj utakmice!
Pobeda Crvene zvezde u 166. večitom derbiju!
19:56 27.02.2022
91' – 2:0 – velika šansa za Ivanića
Popović je sjajno reagovao.
19:54 27.02.2022
90' – 2:0 – poslednji minuta utakmice!
Zvezda će ostvariti pobedu u 166. večitom derbiju.
Četiri minuta nadoknade!
19:51 27.02.2022
86' – 2:0 – crveni karton za Zdjelara!
Drugi žuti karton za veznog fudbalera Partizana. Neoprezan start i Partizan će do kraja meča biti sa igračem manje.
19:48 27.02.2022
83' – 2:0 – slab tempo u drugom poluvremenu
Zvezda je, očekivano, umrtvila tempo i krupnim koracima ide ka pobedi.
19:45 27.02.2022
80' – 2:0 – strelac gola izlazi iz igre
Milan Pavkov menja Ohija. Potom je Ben ušao umesto Kataija.
19:41 27.02.2022
76' – 2:0 – peta promena Stanojevića
Talentovani Milovanović je ušao umesto Gomeša.
19:37 27.02.2022
72' – 2:0 – Borjan siguran
Marković je uputio oštar centaršut, a golman Zvezde je dobro reagovao.
19:36 27.02.2022
70' – 2:0 – solidan pokušaj Saničanina
Štoper Partizana gađao je glavom i lopta je završila malo iznad prečke.
19:32 27.02.2022
67' – 2:0 – promena u Zvezdi
Dejan Stanković i Aleksandar Stanojević pred 166. večiti derbi - Sputnik Srbija
Pankov je zamenio povređenog Rodića.
19:29 27.02.2022
64' – 2:0 – loš faul Kange, Jojić oboren
Kanga je dobio i žuti karton.
19:24 27.02.2022
59' – 2:0 – fudbaleri Partizana tražili penal
Nespretno je reagovala odbrana crveno-belih. Igrači Partizana smatrali su da je lopta udarila u ruku fudbalera Zvezde, na šta je Jovanović odmahnuo glavom.
19:23 27.02.2022
56' – 2:0 – Jevtović i Rodić u duelu
Sudirali su se glavama i zbog toga je prekid trajao nešto malo više od jednog minuta.
19:19 27.02.2022
54' – 2:0 – solidan pokušaj Jojića
Ubacio se dobro, ali neprecizno je šutirao glavom.
19:18 27.02.2022
Bakljada na južnoj tribini – navijači Partizana - Sputnik Srbija
Bakljadom su odgovorili i sa juga.
19:16 27.02.2022
50' – 2:0 – Partizan bolje otvorio drugo poluvreme
Aktivniji su, agresivniji... Zvezda za sada povučena.
19:14 27.02.2022
Na startu drugog poluvremena viđena je velika bakljada na severu
Bakljada na severu – 166. večiti derbi - Sputnik Srbija
19:13 27.02.2022
48' – 2:0 – prvi prekid
Kanga je na terenu, u bolovima. Kažnjen je Jevtović koji je po ulasku u igru dobio žuti karton.
19:10 27.02.2022
46' – 2:0 – počelo je drugo poluvreme