Ruski teniser Andrej Rubljov tokom Dejvis kupa - Sputnik Srbija

Rubljov jači od publike i Đokovićevog „dželata“ – za titulu u Dubaiju!

Andrej Rubljov, ruski teniser, osvojio je turnir iz serije 500 u Dubaiju spektakularnom pobedom nad Jiržijem Veselim u dva seta (6:3, 6:4), igračem koji je iz konkurencije ranije izbacio Novaka Đokovića.
Rubljov je ušao u duel sa maksimalnim fokusom, brzo je napravio brejk u prvom setu i rutinski završio posao za svega 29 minuta.
Rubljov je u istom ritmu nastavio meč, drugi set je startovao sa 2:0, a bilo je evidentno da rival nema dovoljno energije i da je iscrpljen posle dugih duela u prethodnim fazama takmičenja.
U šestom gemu drugog seta Rubljov je negodovao zbog ponašanja publike, sudija mu je dao i opomenu, a Veseli je stigao do brejk lopti i iskoristio je jednu za izjednačenje, pošto je Rus potpuno izgubio fokus.
Rubljov je uspeo da se vrati u ritam, stekao je brejk lopte u sedmom gemu i jednu iskoristio za novu prednost, uprkos tome što je rival imao veliku podršku sa tribina i vetar u leđa navijača „ljutih“ na Rusa.
Drugu meč loptu u desetom gemu Rubljov je iskoristio i osvojio titulu prvaka turnira u Dubaiju, a od ponedeljka će biti šesti teniser sveta, napredovaće za jedno mesto i preskočiti Matea Beretinija.
Tok meča ste mogli da pratite uživo uz Sputnjik:
17:31 26.02.2022
6:3, 6:4 – Kraj! Titula za Rubljova!
Uz veliku podršku publike Veseli je stigao do 30:30, ali je odmah Rubljov stekao meč loptu.
Veseli je uspeo da neutrališe prvu opasnost riternom i forhend dijagonalom, ali je Rubljov opet obezbedio sebi priliku da završi meč.
I to je iskoristio!
17:27 26.02.2022
6:3, 5:4 – Veseli produžio meč
Veseli je dobro krenuo, ali je Rubljov iznenadio fenomenalnim udarcima za izjednačenje na 30:30.
Servis je Veselom omogućio gem loptu, a as i četvrti gem u drugom setu.
17:23 26.02.2022
6:3, 5:3 – Briljantni Rubljov!
Fenomenalno je Andrej startovao svoj servis gem i osvojio prva tri poena – a četvrti i as udarcem za 5:3!
17:21 26.02.2022
6:3, 4:3 – Rubljov vraća brejk!
Velikom greškom na mreži Veseli je poklonio brejk loptu Rubljovu, ali je neutralisao opasnost fenomenalnom forhend paralelom, uz liniju!
Naredni napad je bio odličan, Rubljov je izbacio lopticu u aut, ali je dupla servis greška značila izjednačenje.
Rubljov je naredni napad iz defanzive uspeo da reši i stigne do brejk lopte koju je Veseli neutralisao direktnim poenom iz servisa, ali je ponovo pogrešio i poklonio novu veliku priliku rivalu.
Duplom servis greškom rivala Rubljov je vratio brejk!
17:11 26.02.2022
6:3, 3:3 – Rubljov popustio protiv publike i brejk lopti!
Sukob sa publikom je Rubljovu doneo opomenu, nervozu i potom brejk lopte za Veselog, ali je Rus fenomenalnim forhendom neutralisao prvu opasnost.
Veseli je lošim udarcem doneo izjednačenje, ali je usledila nova šansa za brejk i izjednačenje u gemovima.
Rubljov je ponovo briljantno reagovao, as udarcem stekao prednost – Veseli je sjajno riternirao drugi servis i ponovo izjednačio, a zatim stigao do nove brejk prilike za nastavak drame.
Greška Rubljova je značila kraj i izjednačenje 3:3!
17:07 26.02.2022
6:3, 3:2 – Publika je protiv Andreja!
Sa tribina se čulo skandiranje Veselom!
17:06 26.02.2022
6:3, 3:2 – Opomena za Rubljova!
Andrej je negodovao jer publika nije želela da se umiri pred njegov servis.
Sudija mu je dao opomenu zbog „nesportskog ponašanja!“
17:02 26.02.2022
6:3, 3:2 – Veseli spasao dve brejk lopte!
Posustao je servis Veselog, Rubljov je stigao do dve brejk lopte, prvu je propustio lošim forhendom, a istovetnim udarcem Čeh je spasao drugu.
Početni udarac se vratio u pravom momentu, as je doneo prednost Veselom, a potom i poen za gem.
16:56 26.02.2022
6:3, 3:1 – Rubljov održava razliku
Odličan gem za ruskog tenisera, Veseli jeste pravio probleme riternom i bekhendom, ali je Rubljov sve rešio smeč udarcem.
16:53 26.02.2022
6:3, 2:1 – Servis održava Veselog
Veseli je izbegao novi brejk dobrim servisima i smanjio je na 2:1.
16:49 26.02.2022
6:3, 2:0 – Sjajan Rubljov!
Veseli je zapretio, ali Rubljov nije dozvolio iznenađenje – raspalio je forhendom i stigao do prilike da potvrdi brejk.
Čeh se trudio da oteža, ali nije uspeo – 2:0.
16:46 26.02.2022
6:3, 1:0 – Dobra lopta, brejk!
Moralo je da se gleda, čelendž je tražio Rubljov i lopta je bila dobra u poslednjem poenu.
Brejk za Rubljova!
16:40 26.02.2022
6:3 – Set za Rubljova!
Sjajno, bez izgubljenog poena, za 29 minuta Rubljov je završio posao u prvom setu!
16:38 26.02.2022
5:3 – Veseli odbranio servis
Servis je održao Čeha u igri, a zatim je usledio i odličan bekhend koji ga je doveo na korak od osvajanja gema.
Rubljov je pogrešio i Veseli je smanjio na 5:3.
16:33 26.02.2022
5:2 – Gem sa nulom!
Rubljov stiže na korak od seta.
16:31 26.02.2022
4:2 – Veseli vraća ritam
Veseli je žestoko krenuo, Rubljov je imao odgovor, ali je i pravi napad.
16:27 26.02.2022
4:1 – Briljantni Rubljov!
Sjajno je Rubljov otvorio gem, dugu razmenu je realizovao, a potom i dobrim servisima izbacio rivala iz ritma.
Želeo je brzo da završi gem, promašio je forhend, ali je usledio novi as – 4:1.
16:24 26.02.2022
3:1 – Brejk Rubljova!
Posle lakog svog gema, Rubljov je osvojio dva poena na servis rivala, a potom stigao i do dve brejk lopte.
Veseli je spasao prvu, ali je drugu Rus iskoristio za brejk!
16:16 26.02.2022
1:1 – Veseli uzvraća!
Čeh je demostrirao snagu svog servisa i izjednačio na 1:1.
16:13 26.02.2022
1:0 – Rubljov fenomenalno servira
Rubljov je razornim servisima startovao duel i lako realizovao prvi gem.