Maestralni Danko Lazović – Miljakovac pobedio za Radovana Radakovića /video/

© AFP 2023 / CHRISTOPHE SIMONDanko Lazović
Danko Lazović - Sputnik Srbija, 1920, 26.02.2022
Fudbaleri Miljakovca pobedili su poljski Fairant iz Krakova sa 3:2 u humanitarnom meču koji je odigran za Radovana Radakovića.
Na utakmici je igrao bivši reprezentativac Srbije Danko Lazović koji je podržao inicijativu FK Miljakovac, a za pomoć bivšem golmanu Partizana.
Lazović koji je u karijeri igrao za Partizan, Fejnord, PSV, Leverkuzen i Zenit, ujedno je strelac prvog zvaničnog gola za Srbiju, a za ovaj humanitarni meč prekinuo je na kratko fudbalsku penziju.
Da i dalje poseduje magiju u nogama Lazović je pokazao u prvom poluvremenu postigavši gol sa nekih 25 metara.
Na utakmici je nastupao i legendarni fudbaler Legije, Miroslav Radović, koji je prvo poluvreme odigrao za Miljakovac, a drugo za poljski klub.
Humanitarni internacionalni meč između Miljakovca i Fajranta iz Krakova odigrao se na stadionu FK Rakovica. Svi posetioci su umesto ulaznica donirali željeni iznos za Radovanovo lečenje, kome je potrebna kontinuirana podrška u lečenju difuznog karcinoma želuca.
Radovanu Radakoviću možete pomoći i slanjem SMS poruke sa sadržinom 1082 na broj 3030. Zbog komplikovanog procesa lečenja Radovanu su i dalje potrebna sredstva za nabavku lekova i terapije.
Pored slanja humanitarne poruke možete pomoći i uplatom na namenske račune otvorene u humanitarnoj fondaciji „Budi human“.