Fudbaleri FK Partizan slabe gol Gomeša na utakmici protiv Sparte - Sputnik Srbija

Dva gola, pa crveni – Rikardo odveo Partizan u osminu finala! /video/

Fudbaleri Partizana pobedom protiv praške Sparte, ukupnim rezultatom 3:1, plasirali su se u osminu finala Lige konferencija.
Crno-beli slavili su u revanšu 2:1, a dvostruki strelac bio je napadač Rikardo Gomeš. Jedini gol za goste postigao je Hložek u završnici meča.
Gomeš je utakmicu pokvario drugim žutim kartonom u 65. minutu, što znači da će propustiti prvu utakmicu osmine finala trećeg po rangu evropskog fudbalskog takmičenja.
Taj detalj bacio je mrlju na verovatno najbolju utakmicu Partizana u ovoj sezoni, i to kada je najvažnije, u revanšu evropskog kupa i pred „večiti“ derbi u nedelju.
Gomeš je ove sezone verovatno najbolji fudbaler Partizana i ekipi iz Humske biće teške bez njega u narednoj fazi takmičenja.
Ekipa Aleksandra Stanojevića odlično je otvorila utakmicu i već u šestom minutu došla je do prednosti.
Zdjelar je oduzeo loptu, zatim ju je prosledio do Rikarda koji je udarcem levom nogom savladao golmana Sparte.
Partizan je nastavio sa dobrom igrom, nije pao, nije se povukao posle datog gola, i to mu se isplatilo.
Ponovo je u centru pažnje bio Gomeš koji je ovoga puta udarcem glavom poslao loptu u mrežu protivnika.
Do kraja poluvremena nije bilo golova i crno-beli su bili na 45 minuta do plasmana među šesnaest najboljih klubova Lige konferencija.
U nastavku utakmice utisak je bio da će Partizan rutinski privesti meč kraju, ali u 65. minutu desio se pomenuti detalj u kom je ponovo Rikardo bio akter, ovoga puta u negativnom kontekstu.
Sudija iz Bugarske pokazao mu je drugi žuti karton i do kraja utakmice prvoplasirana ekipa Superlige Srbije igrala je sa igračem manje.
Sparta je to uspela da iskoristi da smanji zaostatak, ali, to je bilo sve što smo videli od ekipe iz Sparte.
Tok meča mogli ste da pratite uz Sputnjik.
20:39 24.02.2022
Kraj! Pobeda Partizana!
Pred 15.864 gledalaca Partizan je odneo pobedu i plasirao se među šesnaest najboljih klubova.
20:34 24.02.2022
Još četiri minuta fudbala u Humskoj!
20:33 24.02.2022
90' – 2:1 – velika šansa za Partizan
Terzić je mogao da postigne gol, ali je zakomplikovao i šansa je propala.
20:28 24.02.2022
85' – 2:1 – drama u Humskoj
Sparta smanjila zaostatak. Hložek je pogodio.
20:24 24.02.2022
80' – 2:0 – poslednjih deset minuta utakmice!
Ako prođe Spartu, ovo su potencijalni rivali Partizana u osmini finala:
Roma, Bazel, AZ Alkmar, Kopenhagen, Fejnord, Gent, LASK, Ren.
20:19 24.02.2022
76' – 2:0 – Partizan se bliži osmini finala
Crno-beli dobro odolevaju sa igračem manje. Ravnopravan su rival.
20:12 24.02.2022
69' – 2:0 – stopostotna šansa za Meniga!
Izašao je 1-na-1, ali izgubio je balans i šutirao preko prečke.
20:09 24.02.2022
65' – 2:0 – drugi žuti, odnosno crveni karton za Rikarda Gomeša
Sudija iz Bugarske je kaznio Gomeša drugim žutim kartonom jer je procenio da je Rikardo želeo da iscenira penal...
20:04 24.02.2022
61' – 2:0 – prve izmene u Partizanu
Lazara Markovića menja Nemanja Jović, dok Marko Jevtović ulazi umesto Natha.
20:02 24.02.2022
59' – 2:0 – šansa za Markovića!
Natho ga je sjajno pronašao, a Marković je šutirao u bliži ugao. Golman mu je odbranio.
20:00 24.02.2022
57' – 2:0 – inicijativa Sparte
Bolja igra gostiju u drugom poluvremenu, ali to je donekle očekivano, pošto se Partizan povukao nakon što je došao do ukupno tri gola prednosti, a dva na ovom meču.
19:49 24.02.2022
46' – 2:0 – počelo je drugo poluvreme!
Partizan sve bliže plasmanu u osminu finala.
19:45 24.02.2022
19:31 24.02.2022
45' – 2:0 – kraj prvog poluvremena!
Partizan na 45 minuta do osmine finala!
19:27 24.02.2022
42' – 2:0 – opao tempo utakmice
Partizan je prepustio sredinu terena protivniku, ali i dalje ima kontrolu nad utakmicom.
19:23 24.02.2022
38' – 2:0 – slab udarac Meniga
Dobra šansa za Partizan, ali loša realizacija Meniga.
19:19 24.02.2022
Sjajna atmosfera u Humskoj
19:12 24.02.2022
27' – 2:0 – poništen novi gol Partizana
Vujačić je bio u ofsajdu i ostaje 2:0.
19:09 24.02.2022
24' – 2:0 – majstor Rikardo Gomeš!
Sjajan udarac glavom i Partizan je poveo 2:0, i sada ukupno ima 3:0!
19:08 24.02.2022