Medvedev napravio prvi korak ka rušenju Đokovića; Nadal ubedljiv, Đere namučio Cicipasa

© AP Photo / Eduardo VerdugoDanil Medvedev na turniru u Akapulku
Danil Medvedev na turniru u Akapulku - Sputnik Srbija, 1920, 23.02.2022
Ruski teniser Danil Medvedev ostvario je pobedu u prvom kolu Akapulka i time napravio prvi korak na prvom mestu ATP rang liste. Laku pobedu ostvario je i Rafael Nadal, dok je Laslo Đere izgubio od Stefanosa Cicipasa.
Medvedev je savladao francuskog tenisera Benou Pera sa 2-0 u setovima, posle sat vremena i 42 minuta igre (6:3, 6:4).
Ruski teniser je time napravio prvi korak ka pohodu na prvu poziciju ATP rang liste i rušenje Novaka Đokovića, za šta mu je potrebno da osvoji turnir u Akapulku.
Per je pružio veliki otpor Medvedevu i svoje šanse je imao u oba seta, a pogotovo u drugom, kada je poveo sa 4:2, ali onda izgubio četiri gema u nizu.
Medvedev će se u drugom kolu sastati sa Špancem Pablom Anduharom.
Nadal je savladao Amerikanca Denisa Kudlu sa 6:3, 6:2 posle nešto više od sat vremena igre.
Španac je trebalo da se sastane sa dosta boljim protivnikom Rajlijem Opelkom, ali je on odustao pred početak meča.
Rafa je protivniku dopustio da osvoji svega četiri poena na riternu u celom meču, odnosno u devet servis gemova, pa je sa tri brejka došao do rutinske pobede.
Protivnik u drugom kolu biće mu još jedan Amerikanac, Stefan Kozlov.
Đere je doživeo tesan poraz od četvrtog tenisera sveta, Grka Stefanosa Cicipasa, od 7:6, 7:6.
U prvom setu Laslo je imao sve u svojim rukama pošto je vodio sa 5:3. Prvo je propustio 0:30 na riternu, a onda i set loptu na servisu, da bi Cicipas uveo meč u taj-brejk.
Tu je Đere poveo sa 3:0, pa onda gubio sa 4:6, došao do set lopte na 7:6, ali potom izgubio tri poena u nizu.
U drugom setu srpski teniser je pokušao da istom merom uzvrati Cicipasu, pošto je uspeo da se od 3:5 vrati na 5:5, ali je ponovo poklekao u taj-brejku.
Cicipas u drugoj rundi igra protiv boljeg iz okršaja Sonego – Volf.