Dušan Vlahović – gol na debiju u Ligi šampiona - Sputnik Srbija

Vlahovićev debi iz snova nedovoljan za pobedu Juventusa /video/

Dušan Vlahović debitovao je golom u Ligi šampiona u remiju Juventusa na gostovanju protiv Viljareala, 1:1, u osmini finala takmičenja.
Vlahović je imao debi iz snova u Ligi šampiona, pošto je posle samo 32 sekunde postigao gol na stadionu „de la Keramika“.
Danilo je poslao odličnu loptu, Vlahović je još bolje primio i zatim desnom nogom poslao u dalji ugao golmana Ruljija.
Bio je ovo start kakav su priželjkivali u Juventusu, ali u nastavku utakmice nisu uradili dovoljno da bi sačuvali prednost.
U prvom poluvremenu igralo se u dobrom ritmu, a više šansi imala su domaći fudbaleri, međutim, odbrana Stare dame bila nije popuštala.
Na poluvreme se otišlo sa minimalnom prednošću ekipe iz Torina.
U drugih 45 minuta opao je intenzitet igre i Viljareal je to iskoristio. Igrao se 66. minut kada je Dani Pareho iskoristio propust u odbrani i bez većih problema pogodio za 1:1.
Do kraja nije bilo golova, iako je Vlahović u 85. minutu ozbiljno zapretio, ali Rulji je ovoga puta bio spreman i odbranio je.
U drugom meču osmine finala Čelsi je slavio protiv Lila 2:0, a golove su postigli Kai Haverc i Kristijan Pulišić.
Tok meča između Viljareala i Juventusa mogli ste da pratite uz Sputnjik.
22:53 22.02.2022
U drugoj utakmici osmine finala...
Čelsi je rutinski pobedio Lil - 2:0.
90' - 1:1 - kraj utakmice!
Nerešeno!
22:42 22.02.2022
85' - 1:1 - opasan udarac Vlahovića!
Odlična odbrana Ruljija.
22:37 22.02.2022
80' - 1:1 - opao tempo utakmice
Sve smo bliži nerešenom rezultatu i nakon isteka 90. minuta.
22:24 22.02.2022
66' - 1:1 - gol Viljareala!
Dani Pareho pogodio za izjednačenje! Ubacio se između linija i neometan je savladao Ščesnog.
22:18 22.02.2022
60' - 0:1 - dobar ritam
Juventus igra sjajno u odbrani i preti uglavnom iz kontranapada. Viljareal za sada nema rešenje za bedem Stare dame.
22:05 22.02.2022
47' - 0:1 - prva šansa za Juventus u nastavku
Pokušao je Morata, ali je šutirao pored gola.
22:03 22.02.2022
46' - 0:1 - počelo je drugo poluvreme!
Srpski fudbaler Dušan Vlahović raduje se posle gola u Ligi šampiona - Sputnik Srbija
21:48 22.02.2022
45' - 0:1 - kraj prvog poluvremena!
Juventus vodi zahvaljujući golu srpskog fudbalera.
21:40 22.02.2022
39' - 0:1 - odlična reakcija De Lihta
Iz peterca je uklonio opasnost.
21:39 22.02.2022
38' - 0:1 - dobar napad Juventusa
Mekeni je šutirao u kaznenom prostoru, ali mu je udarac blokiran.
21:30 22.02.2022
Samo Del Pjero ispred Vlahovića
Vlahović je postao drugi najmlađi debitant koji je postigao gol u Ligi šampiona. Prvo mesto i dalje drži legenda Juventusa – Alesandro Del Pjero.
21:26 22.02.2022
25' - 0:1 - Vlahović ponovo sjajan
Odlično je primio loptu, zatim je odložio Lokateliju koji je šutirao iznad prečke.
21:23 22.02.2022
Srpski fudbaler Dušan Vlahović - Sputnik Srbija, 1920, 22.02.2022
Dušan silni! /video/
21:18 22.02.2022
16' - 0:1 - nova šansa za Špance
Danžuma je pokušao petom i umalo je savladao Ščesnog.
21:14 22.02.2022
13' - 0:1 – velika šansa za Viljareal
21:02 22.02.2022
1' – 0:1 – kakav start!